Część 6. Nerwica natręctw w białych rękawiczkach

Go down

Część 6. Nerwica natręctw w białych rękawiczkach

Pisanie by Maginia on Pon Paź 09, 2017 10:31 pm

    Isog wzmocnił wysiłki w rekrutowaniu i szkoleniu agentów. Popłaciło. Odnaleźli polityka Iana Somperhardera wraz z tym, przed kim uciekał. Po udanej akcji w terenie Tarczy udało się go schwytać. Mężczyzna nazywał się Lax i, zgodnie z przepowiedzą Wieszczki, miał na dłoni białą rękawiczkę. Drugą zgubił w czasie walki.
    Lax miał sporą nerwicę natręctw oraz strasznie się jąkał. Nie wyglądał na mordercę na pierwszy rzut oka, jednak po kilkugodzinnych przesłuchaniach członkowie Tarczy uzyskali od niego informację, że ścigał polityka, by go zabić. Dopiero co wyszedł z więzienia, w którym spędził ostatnie dwadzieścia lat swojego życia. Wyznał, że dopiero tam nauczył się fachu płatnego zabójcy, by móc dokonać zemsty na człowieku, który doprowadził jego świetlaną karierę do ruiny. Twierdził, że Somperharder wrobił go w posiadanie z zamiarem sprzedaży przyprawy - popularnego w tej galaktyce narkotyku.
    Lax wyznał również, że udało mu się dostać do korespondencji Balbiny Palpatiny z politykiem Ianem Somperharederm, z której wynika, że Ian miał sugerować mediom, że Coruscant, będące pod okupacją Zakuul, grożą niebotyczne restrykcje wobec obywateli, jeżeli wyjdzie na jaw, że chronią oni użytkowników Mocy zamiast wydać ich Zakuul - w zamian Balbina miała nikomu nie zdradzić, że to on za czasów studiów wrobił Laxa w przemyt. Był to dowód niewinności Laxa, a samo przekazanie tej informacji stanowiło akt współpracy z Tarczą. Lax przyłączył się do ich sprawy. Przynajmniej do czasu, aż udało mu się zemścić na polityku.

_________________
avatar
Maginia
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 482
Join date : 24/04/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach