Talym Sellgail

Go down

Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Sob Kwi 16, 2016 1:17 pm

Talym zaraz po dołączeniu do Tarczy: 17 lat

Talym jako pełnoprawny członek Zakonu Jedi: 18 lat


Imię: Talym

Nazwisko: Sellgail (przyjęte)

Wiek: 19 (17 po dołączeniu do Tarczy)(ur. 0 ATC)

Rasa: Togruta

Wzrost: 183 cm

Klasa w RP: Padawan

Charakterystyczne cechy wyglądu:
Talym posiada cechy charakterystyczne dla jego rasy. Jest to średniego wzrostu mężczyzna, o błękitnej skórze. Na twarzy ma białe tatuaże: na czole, przypominające dwie głowy, które zachodzą na brwi, oraz na na policzkach - podobne do kształtu skrzydeł. Jego jasne rogi przyozdabiają niebieskie paski, przy czym żółte oczy tworzą kontrast.

Cechy charakteru postaci:
17 ATC
Talym jest osobą nieprzyzwyczajoną do kontaktu z obcymi i z tego powodu często okazuje brak zaufania i spory lęk. Z drugiej strony jest on zachwycony kulturą Jedi i przy spotkaniu z nimi, cały strach zanika, a zastępuje go ekscytacja. Ze względu na swoją historię bardzo mocno i szybko przywiązuje się do ludzi. Mimo swojej przeszłości jest wesołym Togrutaninem i czerpie szczęście z każdej możliwej chwili.

18 ATC
Po pewnym czasie pobytu w Tarczy Padawan nauczył się rozmawiać z nieznajomymi i znajomymi. Czas spędzony wśród różnorakich osób rozwinął jego osobowość. Chociaż... Może to chodziło o co innego? Może źródło jego przełamania jest zupełnie gdzie indziej?

Charakterystyczne zachowania:
17 ATC
Młody togrutanin, jako osoba nieśmiała, podczas sytuacji stresujących i sprawiających mu niepewność drapie się za głową. Dodatkowo, często jego śmiech jest nerwowy. Kolejnym charakterystycznym zachowaniem Talyma jest nieumiejętność kłamania. Warto też wspomnieć o jego jąkaniu się w sytuacjach bardzo emocjonujących.

18 ATC
Padawan Talym nareszcie zaczyna nabierać pewności siebie. Jakiś strach nadal w nim pozostaje, ale przygody przeżyte przez niego dodały mu na tyle odwagi, by móc częściej stawiać czoło swoim lękom.

Historia:
Narodziny
Talym urodził się na planecie Alderaan. Jego rodzice byli Jedi, dlatego był on dla nich pewną formą "zagrożenia". Matka Talyma ukrywała ciążę poprzez unikanie misji i kontaktu ze społecznością. Dodatkowo zaczęła nosić bardziej "obszerne" stroje, co pomogło jej zakamuflować brzuch. Niestety, gdy doszło do porodu, ojciec zadecydował, że uciekną razem w poszukiwaniu miejsca, gdzie będą mogli wieść spokojne życie. Wtedy jeszcze nie wiedzieli, jakie będą tego konsekwencje. Wyruszyli w galaktykę bez konkretnego planu. Chcieli po prostu jak najszybciej znaleźć się w "nowym domu". Gdy tak wędrowali, wkroczyli na nieznane regiony. W pewnym momencie doszło do awarii ich statku i musieli wykonać awaryjne lądowanie na najbliższej planecie - Zakuul.

Dzieciństwo
Rodzina rozbiła się na obrzeżach miasta. Dziecko, czyli Talym, nie doznało żadnych poważnych urazów. Za to jego rodzice znaleźli się w poważnym stanie zagrażającym ich życiu. Odnalazł ich Broel; pochodził z Zakuul i również był wrażliwy na Moc. Błękitne rączki oświetlane promieniem ognia i księżyca wywołały w nim nieznane mu dotąd uczucie. Jako przeciwnik działań władz Zakuul, postanowił, że zajmie się nieznanymi przybyszami i zatrzyma to w tajemnicy. Dodatkowo wiedział, że przekazanie informacji o tym zdarzeniu władzom Zakuul, mogłoby doprowadzić do nieoczekiwanych skutków. Mieszkał w małym podziemnym pomieszczeniu, które było z dala od cywilizacji. Robił, co mógł, by uratować życie togrutańskiej pary, ale stosowanie tanich leków i podpięcie pod amatorskie kroplówki nie dawało im wysokich szans na przeżycie. W trakcie opieki nad nimi nasłuchał się wielu opowieści o zewnętrznym świecie. Poznał po części kulturę Jedi i Sithów. Togrutanie dodatkowo przedstawili mu ich własną historię - jak się poznali, gdzie mieszkali i dlaczego postanowili uciec. Niestety, Broel widział, jak ich stan się pogarsza. Powiedział im o swoich obawach. Matka Togrutanina przed śmiercią wypowiedziała: "Zajmij się naszym synem, proszę". Po czterech dniach od swojego przybycia, rodzice zmarli, trzymając się za dłonie. Z czasem młodzieniec zaczął nazywać Broela "wujkiem", mimo że nie było między nimi pokrewieństwa. Talym dobrze o tym wiedział, ponieważ mężczyzna nie ukrywał przed nim historii o jego rodzicach. Błękitna sierota dodatkowo przyjęła nazwisko swojego opiekuna - Sellgail. Wujek często opowiadał mu o świecie poza Zakuul, a także o samym Zakuul. By nie doszło do odkrycia młodego Togrutanina, nie mógł on wychodzić z domu, co spowodowało, że nawet planeta, na której żył, była dla niego nieznana. Czasami udawało mu się wymknąć, by poznać nieco florę i faunę świata swojego wujka, ale i tak najbardziej go fascynował świat, z którego pochodził. Już jako siedmioletni chłopiec zaczął marzyć o tym, by zostać jednym z Jedi. Chciał walczyć ze "złem" i pomagać ludziom. Z jednej strony cieszyło to Broela, ale z drugiej strony nie chciał, by chłopiec miał kontakt z jakąkolwiek walką. Był tak przywiązany do niego, że nie mógł pozwolić na jego śmierć na polu bitwy. Z czasem, jako użytkownik Mocy i jeden z Rycerzy Zakuul, sam odkrył potencjał Talyma. Pewnego razu, gdy togrutańska istota miała trzy lata, Broel chciał nakarmić dziecko jednym ze znienawidzonych przez nie pokarmów, przez co ten odepchnął talerz przy użyciu Mocy. Był to tylko jeden z wielu takich przypadków. Niestety, gdy doszło do rozpoczęcia wojny między Zakuul a Republiką i Imperium, Broel musiał wyruszać na różne misje podboju. Sam nienawidził swojej pracy, ale potrzebował sporego dochodu na utrzymywanie w tajemnicy dziecka obcej rasy. Dodatkowo nie mógł od tak porzucić obowiązku służby.

17 ATC
Od śmierci Valkoriona minął już rok. Z powodu wzmożonych działań wojennych wydawanych przez nowego Imperatora - Arcanna - Zakuul zwiększyło rekrutację i zaczęło szukać osób silnych Mocą. Podczas jednych z marszów rekrutacyjnych, które polegały na szukaniu potencjalnych Rycerzy Zakuul, odnaleziono dom Talyma. Gdy grupa Rycerzy Zakuul tam dotarła, spotkała tylko Broela, który był już gotowy do walki. Chwilę wcześniej kazał uciekać siedemnastoletniemu Togrucie, oddając mu swój statek. Broel, przytłoczony ilością przeciwników, poległ w walce. To poświęcenie zapewniło trochę czasu jego podopiecznemu. Talym wyczuł śmierć swojego wujka i ze łzami w oczach wpisał w system sterowania jedyne współrzędne jakie znał - Alderaan.

Dołączenie do Tarczy
Rozbił się wśród zaśnieżonych gór, ale udało mu się wyjść z tego żywo. Ledwo stawiając kroki i obejmując żebra, upadł twarzą przed obozowiskiem Duvaal. Zajęli się nim tutejsi. Po jakimś czasie, gdy Talym odpoczywał na jednej z koi, podszedł do niego Jedi o imieniu Miralt. Nalegał by chłopak poszedł z nim. Okazało się, że była z nim jeszcze jedna osoba - Terrastra. Talym, gdy dowiedział się, kim są te osoby, zdecydował w końcu ruszyć z nimi. Ci zawieźli go do tajnej bazy Tarczy, gdzie przedstawili go jego nowej Mistrzyni - Witmie.

Dodatkowe informacje:
- Ogromne zainteresowanie kulturą Jedi.
- Uwielbia i zachwyca się mieczami świetlnymi.
- Potrafi śpiewać.
- Wstaje o stałych godzinach, ma ustabilizowany czas snu.
- Posiada umiejętność szybkiego czytania.
- Jest umysłem humanistycznym.
- Po porannych ćwiczeniach oraz śniadaniu kładzie się na łóżku i przez okno obserwuje niebo. W międzyczasie słucha spokojnych, melancholijnych melodii. Czasami w jego playliście przewijają się piosenki o podobnym klimacie, gdzie wykonawcą jest kobieta o delikatnym, łagodnym głosie, która momentami śpiewa bardzo wysokie, słodkie dźwięki. Jest to piosenkarka z Zakuul, która straciła życie w 16 roku BTC. Talym poznał jej twórczość poprzez wujka Broela.
- Jeżeli Talym medytuje wraz z Witmą, i przyłapie ją na przysypianiu, chichocze pod nosem, ale nigdy nie mówi, o co chodzi. Zawsze twierdzi, że coś mu się przypomniało.
- Czasami można go przyłapać na tym, jak śpiewa mormorando - z zamkniętymi ustami, na głosce "m". To samo się mu zdarza podczas medytacji.
- Jego ulubioną potrawą jest pieczeń, którą podczas pobytu na Zakuul dostawał w ramach urodzin jako tort z wbitymi w nią świeczkami.
- Jego ulubionym napojem jest woda. Przypomina mu ona o chłodnym i orzeźwiającym powietrzu, którego w dzieciństwie mu brakowało.
- Jako dziecko używał lampy neonowej, by bawić się w Jedi.
- Prowadzi pamiętnik. Jest to jego zwyczaj, który pozostał po latach spędzonych na Zakuul. Mieszkając pod ziemią, zapisywał strony papierowego, grubego notatnika oprawionego w zieloną skórę. Miał cały karton takich notatników. Pewnego razu, gdy wrócił do swojego domu na Zakuul, zabrał ze sobą ten karton. Teraz wykorzystuje te pamiętniki nie tylko do zapisywania w nich ważnych informacji, ale również stosuje je w swoich treningach jako "źródło wspomnień". W ten sposób ćwiczy umiejętność otrzymywania wizji poprzez dotyk.
- Gdy był mały, najczęściej rysował niebo. Wizję tę opierał jedynie na tym, co widział w holowideach.

Wyposażenie:
- ubiór o przeciętnych właściwościach defensywnych
- miecz świetlny o pojedynczym ostrzu
- małe urządzenie w kształcie długopisu z małym głośnikiem na końcu, które wydaje fale ultradźwiękowe

Majątek:
- podziemne mieszkanie na Endless Swamp
zdjęcie:


Umiejętności:
- walka bronią białą (średni)
- walka mieczem świetlnym:
~ forma I "Shii-Cho" (średni)
~ forma II "Makashi" (bardzo niski)
~ forma III "Soresu" (niski)
~ forma VI "Niman" (bardzo niski)
- posługiwanie się Mocą (średni)
- pierwsza pomoc (średni)
- pilotowanie (niski)
- tropienie (bardzo niski)
- kłamanie (niski)
- otrzymywanie wizji za pomocą dotyku (wizje związane z dotkniętym przedmiotem/miejscem/osobą itd.)

Teksty o Talymie:
- Głos
- Moje serce i kodeks
- Kryształ
- Rękojeść
- Walka o dwa słowa, część I
- Walka o dwa słowa, część II
- Walka o dwa słowa, część III
- Czym jest Światło?
- Nauczyciel i uczennica
Stanąć twarzą w twarz
- W ciszy celi


Ostatnio zmieniony przez Talym dnia Sob Gru 09, 2017 10:44 pm, w całości zmieniany 57 razy
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by The'shurr on Sob Kwi 16, 2016 1:34 pm

Ciągle problematyczne jest Zakuul.
Oficjalnie nie istniało.
Aha, z tym jedi na końcu... cóż, jeśli był tam Jedi, to Terra również i jego musiała zwerbować Smile
avatar
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

Zobacz profil autora http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Skoltus on Sob Kwi 16, 2016 1:42 pm

Witma będzie uczyć Very Happy Sweeet
avatar
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 25
Skąd : Dworzec Lublin

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by The'shurr on Sob Kwi 16, 2016 1:46 pm

Wkręciłam ją Very Happy
avatar
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

Zobacz profil autora http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Eliphas on Sob Kwi 16, 2016 2:58 pm

Zakuul... no to nawet bardzo problematyczne. W naszym lore znani oni sa od roku. To ze trafil do przyjaciela ojca ktory nalezal do zakuul troche te lore gwalci. Nie byli oni wtedy znani wcale, skutecznie czaili sie na obrzezach galaktyki.

_________________

Gibon, Koka, sztaby złota, lecim kurwa na bogato
avatar
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 655
Join date : 06/08/2015
Age : 29
Skąd : WWA

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Ansarras on Sob Kwi 16, 2016 3:38 pm

Jakby może zmienił, że jego rodzice też byli z Zakuul, a le wtedy nie byli by Jedi. Hmm albo np. Przez przypadek odkryli czy coś, ale wtedy by zgłosili.
avatar
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 21

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Eliphas on Sob Kwi 16, 2016 3:48 pm

Racja Ans, jest wiele mozliwosci. Ja porozmawiam z kolega w najblizszym czasie i razem cos ustalimy

_________________

Gibon, Koka, sztaby złota, lecim kurwa na bogato
avatar
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 655
Join date : 06/08/2015
Age : 29
Skąd : WWA

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Sob Kwi 16, 2016 4:16 pm

Również zauważam, że to jest problematyczne, ale co jeżeli rodzice Talyma byli osobami, którzy właśnie słabo przestrzegali zasad Jedi? Już sam fakt o tym, że ukryli swoje dziecko wiele mówi. Dokładnie tak jak napisał Ansarras, odkryli oni to miejsce przez przypadek, a pierwszą osobą, na którą trafili był Broel. Z jednej strony wiedzieli, że powinni to zgłosić, ale obie strony - i rodzice i Broel - uzgodniły, że lepiej będzie to wszystko zachować w tajemnicy. Czy nie może tak być? Oczywiście, żeby nie było, na razie próbuję jeszcze obronić tę historię, bo mi się podoba, ale jeżeli już faktycznie uznacie, że to nie ma najmniejszego sensu, no to trudno :/ wtedy najwyżej zmienię :/
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Eliphas on Sob Kwi 16, 2016 4:26 pm

Ja niemial bym nic przeciwko... jesli jego rodzice albo by zostali u zakuuli albo by tam zgineli w czasie awaryjnego ladowania i ten "wujo" znalazl go wsrod szczatkow statku tulacego sie do martwej matki

_________________

Gibon, Koka, sztaby złota, lecim kurwa na bogato
avatar
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 655
Join date : 06/08/2015
Age : 29
Skąd : WWA

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Sob Kwi 16, 2016 4:33 pm

No... ostro Razz ale gdyby oni zginęli, to by oznaczało, że Broel nic by nie wiedział o zewnętrznym świecie i nie mógłby przekazać tej wiedzy Talymowi, a gdyby zostali na Zakuul, wujek by się nim nie opiekował, a ukrycie 3 togrut, w czym 2 Jedi, byłoby jeszcze bardziej problematyczne. Ale mówisz, że ta moja wersja o trzymaniu wszystkiego w tajemnicy jest niemożliwa? :/
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Eliphas on Sob Kwi 16, 2016 5:17 pm

tak, utrzymanie czegos takiego w tajemnicy bylo by w huj trudne. Zwlaszcza ze Zakuul nie promieniuja "dobrem" Kazdy Jedi to wyczuje. Dlatego zasugerowalem ich smierc. I dalej niewiem jak jego ojciec poznal zakuula przed tym calym wydarzeniem, co jest kluczowe dla mojego "osadu". Historia moze i byla by dobra... ale no zakuuli trzeba by podciagnac albo zamienic na co innego. 17 lat temu ... no zakuul byli jednak nieznani, nie bylo o nich zadnych wzmianek, zyli sobie na swojej nieznanej planecie trenujac swoich rycerzy, budujac droidy i szykujac sie do inwazji. Podejrzewam ze kazdy intruz konczyl gryzac piach, albo zasilajac zastepy niewolnikow
.

_________________

Gibon, Koka, sztaby złota, lecim kurwa na bogato
avatar
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 655
Join date : 06/08/2015
Age : 29
Skąd : WWA

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Sob Kwi 16, 2016 5:24 pm

A jeżeli byłoby na odwrót? Że to Broel przez przypadek dotarł do świata Republiki i Imperium? Racja, że Zakuul nie promieniuje dobrem, ale to też nie znaczy, że każdy promieniuje złem Smile Nie każdy jest taki sam i tutaj i Broel i rodzice Talyma świetnie to przedstawiają. Broel ukrywa obcą osobę i ogromną tajemnice ze względu na bezpieczeństwo, a rodzice dodatkowo ukrywają fakt o tym, że mają dziecko. A masz może czas, żeby wejść do gry lub na czat, żeby to wszystko jakoś uzgodnić bez spamu, czy jednak wolisz w komentarzach? ;P
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Eliphas on Sob Kwi 16, 2016 5:28 pm

Narazie to ja... pije z tesciem... ale wieczorem wleze to pogadamy. Ok?

_________________

Gibon, Koka, sztaby złota, lecim kurwa na bogato
avatar
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 655
Join date : 06/08/2015
Age : 29
Skąd : WWA

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Sob Kwi 16, 2016 5:30 pm

No jasne Smile Postaram się jeszcze być.
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by The'shurr on Sob Kwi 16, 2016 5:50 pm

Wiesz, problem z tym, że od początku należałeś do Zakuul jest jeden - sam Imperator i całe ich Imperium to ksenofoby i z tego, co mi wiadomo torgutów raczej tam nie mieli... więc ogranicza cię poniekąd twoja rasa. Czemu tak bardzo uparłeś się na Zakuul?
I tak, mam nadzieję, że rozumiesz teraz o czym mówiłam ci wczoraj - że tak naprawdę wszystko wymaga ugadania itp, więc niestety, twoja karta ulegnie jeszcze zmianie Smile

Aha. 
Ludzie z Zakuul nie są źli.
Mają po prostu inne wartości, nawet w questach jest to wyjaśnione - oni po prostu wierzą w to, co robią i to daje im siłę (coś jak paladyni na wowie - jak wierzysz, że robisz coś dobrze to możesz korzystać ze światła - nie ważne, że jesteś "zwykłym" paladynem czy fanatykiem ze Szkarłatnych)
avatar
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

Zobacz profil autora http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Sob Kwi 16, 2016 6:02 pm

No tak, dlatego Talym nie urodził się na Zakuul lecz na Alderaanie. A Zakuul nie miał pojęcia o tym, że togruta przebywa na ich planecie. To wszystko jest poplątane, ale możliwe. Zresztą, Moc już nie raz doprowadziła do różnych zbiegów przypadków Smile W sumie to uparłem się na to Zakuul bez powodu. To samo przyszło.
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Eliphas on Sob Kwi 16, 2016 6:12 pm

Sruu hitlerowcy tez nie byli zli... :-) tez wierzyli w to co robili. Co do tego z torguta... to akurat nie sprawia problemow

_________________

Gibon, Koka, sztaby złota, lecim kurwa na bogato
avatar
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 655
Join date : 06/08/2015
Age : 29
Skąd : WWA

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Nie Kwi 17, 2016 12:02 am

Ok, poprawione Smile

- zmieniono wątek z rodzicami
- usunięto motyw z Vaylin
- usunięto jednego z Jedi na końcu

Jeszcze raz dziękuję za rady!
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Talym on Pią Maj 20, 2016 6:42 pm

EDIT:

Dostosowanie do nowej karty postaci. Jeżeli są jakieś uwagi, to proszę pisać Razz
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Talym Sellgail

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach