Hodim Tasses

Go down

Hodim Tasses

Pisanie by Talym on Sro Sie 10, 2016 5:17 pmImię: Hodim

Nazwisko: Tasses

Wiek: 39 (ur. 20 BTC)

Rasa: togrutanin

Klasa w RP: były Rycerz Jedi, członek Rady Ohadi

Wzrost: 183 cm

Charakterystyczne cechy wyglądu:
- cechy togrutanów
- złote pierścienie otaczające lekku i "korona" na czole wykonane z zębów akuli

Cechu charakteru postaci:
- spokojny
- poważny
- cierpliwy
- wydaje się być zmęczony życiem

Historia:
Hodim Tasses urodził się na Shili. Żyjąc w ukrytej wiosce, żaden Jedi nie odnalazł go aż do szóstego roku życia. Dopiero gdy ujawiły się zdolności Hodima Tassesa, Rada Ohadi postanowiła oddać dziecko do Zakonu Jedi. Wraz z nim przekazano jego rówieśnika - Kada Mido. Był to pierwszy taki zabieg w wiosce Ohadi, więc ta dwójka młodych togrutan była chlubą swojego plemienia.

Hodim nie wyróżniał się spośród innych adeptów. Sam został przydzielony do Klanu Smoka, a jego przyjaciel do Klanu Bergruufta. Razem z Kadą dyskutowali na różne tematy - o byciu Jedi, o domu, o rodzinie... Dzielili się strzępami swoich wspomnień.

W wieku dwunastu lat podszedł do prób padawańskich. Każdą z nich przeszedł poprawnie. Największy problem miał z zaprezentowaniem swoich umiejętności szermierczych, ale i temu wyzwaniu podołał. Wtedy też został Padawanem. Szkolił się pod okiem cathara - Mistrza Crandyrra. Gdy Tasses miał dwadzieścia lat, jego rówieśnik wraz z ukochaną Jedi - Narlą Tinyn - uciekł bez słowa. To doprowadziło do jeszcze głębszych rozważań. Hodim cały czas myślał o powrocie do rodziny. Dzięki naukom Mistrza Crandyrra, Hodim, w wieku dwudziestu czterech lat, zdobył tytuł Rycerza Jedi. Wydarzeniem, które ostatecznie wpłynęło na jego decyzję o powrocie do rodziny, była misja wyruszenia na Shili w poszukiwaniu swojego mistrza. Zakon trafił na trop Crandyrra i przekazał misję poszukiwawczą Hodimowi. Poszukiwania doprowadziły go do jego dawnego domu - Ohadi. Niestety, trop po mistrzu się urwał i trzeba go było uznać za zaginionego. Hodim w międzyczasie poznał swoją rodzinę i resztę plemienia. Wspomnienia powróciły do niego na nowo, co ożywiło decyzję o pozostaniu w tamtym miejscu. Zakon kilkukrotnie namawiał go do powrotu, ale Hodim nie przystanął na żadną z propozycji. Koniec końców, jako były Rycerz Jedi, został jednym z członków Rady Ohadi. Decyzja o wydaleniu z Zakonu go nie zaskoczyła, ale wieść o tym przysporzyła mu trochę problemów. Z początku chluba plemienia okazała się dyshonorem. Hodim dbał o swoją wioskę i bronił ją przed różnymi niebezpieczeństwami, ale ze względu na nastawienie jej mieszkańców do niego, wykonywał swoją robotę sam. Jego relacje z innymi były nieprzyjemne i minimalne. Zła sytuacja osiągnęła punkt kulminacyjny, gdy jego matka zginęła podczas ataku akuli na wioskę. Ojciec Hodima obwiniał go za to, więc togrutanin zaczął żyć na uboczu - w samotności.
Majątek:
- dom na Shili

Wyposażenie:
- miecz świetlny o niebieskim ostrzu
- pistolet sygnałowy

Umiejętności:
- walka bronią białą (wysoki)
- walka mieczem świetlnym:
~ forma I "Shii-Cho" (wysoki)
~ forma III "Soresu" (bardzo wysoki)
~ forma V "Shien" (średni)
- posługiwanie się mocą (średni)
- pierwsza pomoc (średni)

Teksty o Hodimie:
- Ohadi
- Cień historii


Ostatnio zmieniony przez Talym dnia Wto Sie 15, 2017 1:50 am, w całości zmieniany 8 razy
avatar
Talym
Jedi
Jedi

Liczba postów : 308
Join date : 15/04/2016
Age : 19
Skąd : Słupsk

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Hodim Tasses

Pisanie by Norrin'rad on Czw Sie 11, 2016 1:25 pm

Smutna historia Sad
avatar
Norrin'rad
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 60
Join date : 21/02/2015
Skąd : Republika

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach