Lekcja z zaświatów #1

Go down

Lekcja z zaświatów #1

Pisanie by Gray Jedi MAster on Sro Paź 05, 2016 5:29 pm

Nohtyt. Pół roku przed wydarzeniami z VII epizodu

Moc działa w naprawdę zagadkowy sposób. Ale koniec Twej wędrówki jest już bliski. Wróciłaś już na pierwotną ścieżkę. Padawan, Rycerz, a w krótce Mistrz... Jestem z Ciebie dumny... Uczennico.

Mistrzu?! -wykrzyknęła togrutantka budząc się ze snu i stając na równe nogi. Mistrzu, gdzie jesteś?!
Zgasło światło, okna się zasłoniły. Po środku pokoju z ledwo widocznej mgły zaczął się wydobywać znajomy głos.
"Jesteś już prawie gotowa. Musisz odnaleźć się w sytuacji, w której jesteś... Musisz nauczyć się pokory i cierpliwości. Choć jesteś dorosła, nigdy nie dokończyłaś szkolenia. Nie byłem w stanie go zakończyć... Zostałaś rycerzem... Przyglądałem się temu, choć nie uważałem, że byłaś gotowa. Teraz wiem, że to ja się myliłem. Jesteś prawie gotowa by zająć moje miejsce... By stać się mistrzem... Minęło dużo czasu. Nie jestem w stanie Cię niczego więcej nauczyć. Znajdź holokron mojego mistrza... mistrza Von'teri... Ukryłem go w górach Aklarp. Znajdź holokron, to mój ostatni dar ode mnie. Niech Moc będzie z Tobą, Ashoni Vaner. Zbrojmistrzu Zakonu Jedi..."
[/color]
Tt...tak mistrzu... - togrutantka skinęła głową, po czym wszystko wróciło do stanu poprzedniego.

Dwa Dni Później

- Szykuj się...
- Ah to Ty... Coś ważnego?
- Dosyć bardzo
- A czy...
- Proszę oszczędź mi pytań. Opowiem Ci ze szczegółami wszystko jak się spotkamy.
- No dobra... Gdzie chcesz się spotkać?
- Neutralny teren... Może Nar Shadda?
- Może być...
- Proszę tylko bądź sama.
- Uuu sama... I pewnie do tego ze statkiem? Na Szpona nie ma co liczyć... Załoga się nie zgodzi... Będzie trzeba wypożyczyć coś mniejszego.
- Cokolwiek. Byle miało to dwa siedzenia i sprawny hipernapęd.
- Co do pierwszego nie ma problemu... Co do drugiego... Sama wiesz jak jest.
- Ah... Dobra. Wystarczy. Trzy dni. Nar Shaddaa. Port Duro.
- Hangar 25?
- Hangar 25...

Nar Shadda. Trzy dni później

- Pomarańczka! - dało się słyszeć z głębi hangaru głos pełen euforii.
- Shi? Prosiłam Cie o troche dyskrecji - odpowiedziała zakapturzona, rogata postać wchodząc na statek.
- Więc dokąd to?
- No właściwie sama nie wiem...
Twi'lekanka lekko zbladła.
- Jak to nie wiesz?!
- Mój mistrz... Zlecił mi tak jakby zadanie.
- Twój mistrz? Ten co stracił dla zakonu głowę?
Postać zdjęła kaptur i wyraźnie mimiką dała do zrozumienia przyjaciółce, że jej żart był nie na miejscu.
- Tak... Ten. Słyszałam, że niektórzy Jedi potrafią wracać w postaci ducha... Ale nie spodziewałam się tego po mistrzu Vasie.
- Szefuncio wie?
- Szefuncio? Masz na myśli mistrza Sallarosa? Nie... Nie wie. Z resztą po co ma wiedzieć? Ta sprawa nie dotyczy Tarczy.
- Tarczy może i nie, ale w końcu jest Jedi... Może mógłby coś Ci doradzić?
- Może i tak... A może by nie uwierzył... Może uznałby, że mi się wszystko przyśniło i zabronił lecieć? Im mniej osób wie tym lepiej.
- No... Jak zginiemy, nie będzie nikogo, kto przywiezie nasze prochy z powrotem.
- Ty to potrafisz pocieszyć Shi...
- A ten Twój mistrz dał jakieś wskazówki?
- Dał... Jedną.
- Więc dokąd lecimy? - na twarzy twi'lekanki pojawił się delikatny uśmiech.
- Wiesz gdzie są góry Aklarp?
- Jeżeli to jedyny trop, to cóż... Jesteśmy w dupie.
- No właśnie. Szukałam w holonecie i nic.
- Może to nazwa w jakimś języku tubylczym?
- Shi! Jesteś genialna. Zawęziłaś właśnie zakres poszukiwań do około kilkuset tysięcy planet...
- Ta... I tysięcy pieprzonych, nieodkrytych systemów...
- Pójdę do ładowni.
- Po co?
- Spróbuję nawiązać z nim kontakt.
- Nim?
- Tak... Może porozumiem się z mistrzem przez medytacje.
- Może... To ja się pójdę zdrzemnąć. Coś czuję, że to ostatnie chwile odpoczynku. Powodzenia!
- Dzięki... Pewnie się przyda.
Togrutantka wyszła z kokpitu, usiadła na środku ładowni w wygodnej pozycji i zagłębiła się w medytacji.
Gray Jedi MAster
Jedi
Jedi

Liczba postów : 31

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry