Lord Rachaella Vaestiss

Go down

Lord Rachaella Vaestiss

Pisanie by Shallaya on Pon Gru 12, 2016 5:19 pmImię i nazwisko: Rachella Vaestiss
Tytuł: Lord. Ze względu na starożytny rodowód, lubi posługiwać się tytułem Lady.
Wiek: średni
Rasa: Sith (niepełnej krwi)
Pochodzenie: Ziost
Klasa w grze: Sorcerer (healer)
Wygląd: Niewykształcone narośla na twarzy, jasna, jak na sitha, cera, brązowe oczy, kruczoczarne, proste włosy do łopatek. Szczupła i drobna. Ubiera się elegancko, preferuje zdobione suknie i zwiewne szaty.
Cechy charakteru postaci: Opanowana, cierpliwa, ambitna, bezwstydna. Rzadko wpada w złość, potrafi przełknąć zniewagę. Jest jednocześnie mściwa, co ze spokojem i cierpliwością tworzy zabójczą mieszankę dla jej wrogów... szczególnie, kiedy nie wiedzą, że należą do tego grona.
Utalentowana w sztuce dyplomacji i wierna rodzinie, niemal wszystko co robi, robi z myślą o korzyściach dla Rodu.
Zdaje sobie sprawę, że jest atrakcyjna dla większości humanoidów i chętnie to wykorzystuje. Lubi flirtować i czuć się adorowana.
Umiejętności:
Walka mieczem - bardzo niski, III Forma w wariancie Soresu. Skupia się na defensywie.
Władanie Mocą, ofensywa - niski, potrafi pchnąć, czy wzmocnić skok, ale w małym stopniu.
Władanie Mocą, defensywa - średni, ze względu na brak siły fizycznej i umiejętności walki, od początku nauki na Korriban skupiała się na umiejętności tworzenia tarczy ochronnej, czy odbijania ciosów.
Manipulacja Mocą/Magia Sithów - wysoki. Potrafi niezauważalnie wtargnąć do słabego umysłu i nagiąć wolę. Cierpliwie i subtelnie, krok po kroku, może wpływać na decyzje innej osoby, w taki sposób, by ta była pewna, że to jej własne pomysły. Wymaga to jednak stałego kontaktu, czasu i swoistej więzi.
Wykorzystuje tę umiejętność w zagrywkach politycznych, ale potrafi również używać tej zdolności w walce, zmuszając przeciwnika do popełnienia prostego błędu, czy do chwilowego przejęcia kontroli nad słabym umysłem - np. niespodziewającego się ataku żołnierza.
Potrafi przywoływać bolesne wspomnienia, odnajdywać i wywoływać lęki, a skuteczność jest zależna od siły woli przeciwnika.
Archeologia/Historia - wysoki. Od początku zafascynowana historią swojej rasy i Rodu, posiada najlepszą znajomość własnej historii z całej rodziny. Miała szansę kontynuować swoją pasję na Korriban, gdzie jako pomocnik Mistrza Archiwisty, miała dostęp do bezpośrednich zasobów.
Wyposażenie: Miecz świetlny, starożytny amulet. Amulet wyraźnie pulsuje ciemną energią, jednak Rachaella nie odkryła sposobu na użycie go.
Uczeń: Ra'amonDrzewo genealogiczne rodu Vaestiss

Historia:
Wraz z bliźniaczą siostrą, Virią, przyszła na świat w rodowych włościach na Ziost. W przeciwieństwie do porywczych, starszych braci, dziewczynki miały łagodne usposobienie i od niemowlęctwa dość silne połączenie z Mocą. Jak każdemu członkowi Rodu, słowa Kodeksu towarzyszyły im odkąd tylko nauczyły się mówić, a podstawowe szkolenie odbyły jeszcze w domu.
Ze względu na niski status rodziny, Âhodashowi udało się uzyskać pozwolenie na naukę tylko dla jednej z córek. Ponieważ Viria była dość strachliwym i ostrożnym dzieckiem, wybór padł na odważniejszą i ambitną Rachaellę. W ten sposób, w wieku siedmiu lat wylądowała na Korriban.
Wstępne, trzyletnie szkolenie, ze znajomości Kodeksu i podstaw posługiwania się Mocą, zakończyła z wyróżnieniem. Problemy zaczęły się później, gdy rozpoczął się trening siłowy i silna rywalizacja między uczniami. Rachaella była słaba fizycznie i nie wykazywała talentu ani w pojedynkach, ani w bitewnym wykorzystaniu Mocy. Dzięki własnemu urokowi, udawało jej się pozostawać na uboczu, nie prowokując innych. Wtedy też, zaczęła mimowolnie wykorzystywać Moc do manipulowania umysłami - był to zwykle prosty komunikat: "Jestem niegroźna, zostaw mnie w spokoju". Stopniowo zaczynała uczyć się, jak zyskiwać sobie w ten sposób przychylność, dzięki czemu mimo niskiej pozycji w hierarchii, miała zapewniony spokój.  Działało, dzięki czemu Rachaella ukończyła kolejny rok. Kiedy tylko uzyskała dostęp do archiwów i biblioteki, zaczęła w nich spędzać cały wolny czas, zwracając na siebie uwagę Mistrza Archiwisty, Oldarona, który wyczuwając jej zainteresowanie przyjął ją na pomocnicę. Szybko stała się jego ulubienicą, wykazując się cierpliwością, sumiennością, której brakowało większości adeptów. Z jego poparciem, została przeniesiona do grupy inkwizytorów.
Początkowo zawodziła, mając problemy z przywołaniem nawet słabej błyskawicy Mocy. Często lądowała w pokoju medycznym.
Skończywszy piętnaście lat zauważyła zainteresowanie osobników płci przeciwnej. Wtedy właśnie zaczęła celowo manipulować ich umysłami, zwiększając skuteczność kobiecymi walorami. Wściekła, że nadal musi uczestniczyć w znienawidzonych pojedynkach, próbowała zauroczyć Mistrza Ziw'bini... ale ten wyczuł jej zamiary i boleśnie ukarał. Zamiast jednak ją zabić, lub wydalić z Akademii, skierował ją do starej Alchemistki Zenjji, nazywaną przez studentów Wiedźmą. Wiekowa kobieta należała w przeszłości do jednego z klanów Dathomiry, skąd została z jakiegoś powodu wypędzona i przyłączyła się do Imperium. Kobieta była okrutna i kapryśna, przyjęła jednak Rachaellę na naukę. Dziewczyna okazała się pojętną uczennicą i cierpliwie znosiła humory swojej Mistrzyni. Dwa lata pogłębiała wiedzę o Magii Sithów i Sióstr Darthomiry, aż była gotowa podejść do Prób.
Pojedynek zakończyła szybko, zsyłając na przeciwnika koszmarne wizje, aż ten wijąc się na piasku areny nie był zdolny do walki. Próbę ukończyła dzięki szczęściu i urokowi, zmuszając napotkanych adeptów do oddania jej zapasów wody i wcześniej rozkochując w sobie wojownika, który jej bronił.
Po opuszczeniu Korriban, wróciła do domu, na Ziost, gdzie czekało na nią nowe rodzeństwo, kilkuletni brat i maleńka siostrzyczka. Tam w końcu zasmakowała wystawnego życia. Obracała się wśród szlachetnych Rodów, wykorzystując swoje umiejętności i urodę do pięcia się po drabinie hierarchii. Dzięki staraniom jej i rodziny, w końcu otrzymała lukratywną posadę w bibliotece w Kaas. Mając dostęp do potężnych zasobów wiedzy, kontynuowała naukę na własną rękę, nie zaniedbując budowania własnej pozycji. W tym okresie, senior Rodu zadłużył się, by kupić swoim dzieciom własny apartament w stolicy. Do Rachaelli dołączyła wkrótce trójka rodzeństwa.
Sithanka dała się poznać jako doskonały teoretyk Mocy i obiecujący historyk. Zaczęto zapraszać ją na ekspedycje naukowe. Podczas jednej z nich, poznała Dartha Zachardiasza, starszego, ludzkiego mężczyznę, który mimo wieku i postury okazał się całkiem sprawnym archeologiem. Zachwycony Rachaellą, zaproponował, że przyjmie ją na uczennicę. Postawił tylko jeden warunek - w tym czasie, sithanka ma zakaz kontaktów z mężczyznami w innych celach niż służbowe. Chociaż sithanka prowadziła dość bezwstydne życie, mając na uwadze zaawansowany wiek Lorda, przystała na te warunki. Niestety, Zachardiasz uparcie trzymał się życia, w dodatku okazał się niezwykle zaborczy - za każdym razem, gdy Rachaella chciała się do kogoś zbliżyć, wyczuwał to i dotkliwie ją karał. W zmuszonej do abstynencji i zaspokojania potrzeb swojego Mistrza kobiecie narastała frustracja i gniew. Szybko zaczęła wykorzystywać fascynację swojego nauczyciela i subtelnie, małymi krokami wpływała na jego osądy. W efekcie, wkrótce mianował ją Lordem. Dzięki jego wstawiennictwu udało jej się załatwić posadę Gwardzisty dla Aka'yesha i Nauczyciela Fechtunku na Gammorze dla Akresha.
Czas mijał, a Darth Zachardiasz nigdzie się nie wybierał. Mimo starań, Rachaelli nie udało się odkryć sekretu długiego życia swojego Mistrza. Jej bracia wkrótce założyli rodziny, a na świat przyszli jej bratankowie.
Ze względu na skandal w wyniku którego zginęła Sleavianya, żona Akresha, a on został zwolniony ze stanowiska nauczyciela, Lady Katriss Merian i jej ród stali się zaprzysiężonymi wrogami rodziny Vaestiss. Ich przyszłość stanęła pod znakiem zapytania. Rachaella ponownie pomogła rodzinie. Wraz ze szwagierką, Sakrą zaplanowały spisek w wyniku którego jej bratanica, Nehalennya została przyboczną Katriss. W tym czasie Rachaella wzięła na siebie obowiązek nauczania dziewczynki. Razem zastawiły pułapkę, w wyniku którego Lady Merian nie miała wyboru i skierowała dziecko do Akademii na Korriban.
Gdy cztery lata później, Nehalennya ukończyła swoje Próby i zyskała własnego Mistrza, Rachaella mogła w końcu pomyśleć o sobie. Uzbrojona w wiedzę i doświadczenie, mająca bezpośredni wpływ na umysł swojego Mistrza, zdecydowała, że najwyższy czas znaleźć sobie własnego ucznia i dokonać zemsty na Darthu Zachardiaszu...
Z pomocą Nehalennyi i jej Mistrza, skontaktowała się z tajnym stowarzyszeniem o nazwie Ostrze Imperium...

(A wtedy wszystko jeb... czyli CDN)
avatar
Shallaya
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 202
Join date : 03/04/2016
Age : 27
Skąd :

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach