Tarcza Republiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Akademie Sithów

4 posters

Go down

Akademie Sithów Empty Akademie Sithów

Pisanie by Shallaya Czw Gru 22, 2016 6:02 pm

Kolejny wątek z którym nie mogę dojść do porozumienia z naszymi Lore/RP Masterami Wink Tutaj będzie nieco trudniej, ze względu na nieliczne dowody, ale postaram się przedstawić moją tezę.

A brzmi ona - Akademia na Korriban nie jest jedyną Akademią Sithów w Lore SWtOR.

Dlaczego tak uważam? Imperium w czasach starożytnych, jak i w czasach gry, jest ogromne. Ma pod swoim panowaniem całe systemy. To oznacza dużo istot, a w tym dużo istot wrażliwych na Moc.
Jedi, nie dość, że mają kilka placówek (na szybko Tython, Corouscant, Dantooine), to istnieją również Korpusy Rolnicze, gdzie odsyłane są osoby wrażliwe na Moc, ale nie nadające się na Padawana. Wątpię, by była to jedna planeta.
(Dość okrutne swoją drogą, odebrać rodzicom dziecko, po czym wysłać je, żeby do końca życia tyrało na roli, bez nazwiska, przeszłości, rodziny... Jedi tacy dobrzy <3)

Wiec co z Sithami? Wydawałoby się proste - kto jest słaby - ginie. Ale, to zakłada, że przyjmujemy wizerunek Sitha jako bezmyślnego sadysty. Błąd. Sithowie są pragmatyczni. Wrażliwy na Moc, ale nie rokujący na Lorda? Po co zabijać, skoro można mieć z takiego użytek? I faktycznie.


W Trylogii Bane'a, w Drodze Zagłady, dowiadujemy się o istnieniu innych Akademi. Konkretnie strona 64:

(...)To prawda, że mamy wiele ośrodków szkoleniowych rozrzuconych po naszym stale rosnącym imperium, miejsc,gdzie obiecujące osobniki mogą być szkolone, jak kontrolować i używać swojej mocy, ale nasz ośrodek jest jedyny w swoim rodzaju. A to, gdzie wysyłamy uczniów, zależy od tego, jak wiele w nich widzimy potencjału. Ci, którzy posiadają zauważalne, ale ograniczone zdolności, wysyłani są do Honoghr, Gentes lub Gamorr, aby stali się Wojownikami Sithów lub Maruderami. Uczy się ich kanalizować swoje emocje w bezmyślną wściekłość i szał bitewny. Potęga Ciemnej Strony zmienia ich w wiecznie głodne krwi, śmiercionośne i niszczycielskie bestie, które wypuszczamy na naszych wrogów.

(...)Ci o większych zdolnościach wędrują na światy, które sprzymierzyły się z nami w celu zniszczenia Republiki: Ryloth, Umbara, Nar Shaddaa. Uczniowie ci stają się istotami z cienia: uczą się, jak wykorzystywać Ciemną Stronę dla zachowania tajemnicy, oszustw i manipulacji. Ci, którzy przeżyją te szkolenia, stają się niepokonanymi zabójcami, potrafią czerpać z Ciemnej Strony, by zabić swoją ofiarę, nie poruszając nawet palcem.


(...)Akademie na Darthomirze i Iridonii są najbardziej podobne do tej. Tu uczniowie pracują pod kierunkiem mistrzów Sithów. Ci, którzy z powodzeniem zakończą szkolenie, stają się adeptami i akolitami, którzy zasilą szeregi naszych armii. Są oni odpowiednikami rycerzy Jedi, którzy stoją na naszej drodze do całkowitego podboju. Ale podobnie jak rycerze Jedi podlegają mistrzom Jedi, tak adepci i akolici odpowiadają przed lordami Sithów. A ci, którzy mają potencjał, by stać się lordami Sithów i tylko tacy, szkoleni są tu, na Korribanie. Bane poczuł dreszcz podniecenia.

Czyli mamy:
Akademie szkolące wojowników i maruderów:
- Akademia Sithów na Honoghrze
- Akademia Sithów na Gentes
- Akademia Sithów na Gamorrze
Szkoły zabójców i szpiegów:
- Akademia Sithów na Ryloth
- Akademia Sithów na Umbarze
- Akademia Sithów na Nar Shadaa
Akademie uczące adeptów i akolitów:
- Akademia Sithów na Dathomirze
- Akademia Sithów na Iridonii

Korriban szkoląca przyszłych Lordów.

Piękny, dokładny opis, prawda?
Przeczytajcie jeszcze raz opisy. Czy nie pasują przypadkiem do klas Sithów w grze? Szpieg/zabójca? Sith Assasin. Wojownik/marauder? Chyba nie muszę dodawać Wink
W końcu, książka jest autorstwa pana Karpyshyna... Człowieka odpowiedzialnego za Kotory, oraz który ma spory wpływ na SWtOra.

Ten argument jest jednocześnie kontrargumentem. W końcu nie zgadzają się czasy - te Akademie to okres około 1000 BBY, czasy panowania Bractwa Ciemności, co regularnie wytyka mi Elip Wink
Ale.
Droga Zagłady to JEDYNE źródło wiedzy o tych placówkach. to, co możemy stwierdzić z całą pewnością, to to, że ISTNIEJĄ w tym czasie. Nie ma informacji kiedy zostały założone.
Nie twierdzę, że podczas naszej gry istnieją wszystkie, o nie. Tutaj przydatna staje się mapa:

CLICK!

Ok, na bank odpada Iridonia, Ryloth, Gentes i Umbara, które należą do Republiki - Akademia Sithów na terytorium wroga to piękna wizja, ale ją odrzucam.

Na liście zostaje:
Imperium: Korriban, Dathomira.
Neutralne: Nar Shadaa, Honoghr, Gamor.


Do Korribanu wątpliwości nie ma, ale dodam z kronikarskiego obowiązku, że w 3956 BBY szkoli się tam Revan i Akademia jest odbudowywana. W naszych czasach przeszła renowację i jest w pełni funkcjonalną placówką (no, była, dopóki Republika i Zakuul nie wpadli na imprezę). Zbudowana została w czasach starożytnych.

Dathomira to prawdopodobna opcja. To ważna w EU planeta, przesycona Mocą. Czarodziejki w końcu nie zajmują całej planety, myślę, że można było się dogadać.

Nar Shadaa - Możliwe, chociaż mało prawdopodobne. Ze story inkwizytora wiemy, że działają tam kulty Sithów, ale brakuje wzmianek o akademii w samej grze.

Honoghr - O tej planecie wiadomo niewiele. Leży w systemie Kessel, pokryta jest pustyniami i lasami deszczowymi, dom dla prymitywnej i wojowniczej rasy Noghri. A i znajdziemy tam świątynie Rakatan, co już czyni ją ciekawszą. Dla mnie bardzo prawdopodobny kandydat.

Uf, przebrnęliśmy. Jesteście jeszcze ze mną?
To zostawmy Bane'a i przejdźmy do innych akademii.
Kolejnych?!
Ano.

Na początek wracamy do Revana.
Akademia Tayus coś Wam mówi? A Malachor V?
No właśnie. Za Ossusem:

Akademia Trayus była starożytną akademią położoną na planecie Malachor V. Nieznany jest czas powstania akademii. Prawdopodobnie została zbudowana ona tysiące lat przed jej odkryciem. Nie znani są także ci, którzy ją zbudowali, choć odkrywca tej ogromnej budowli, nazywał ich Prawdziwymi Sithami. Niewiadomo także, co się stało, że została ona opuszczona. Wiadomo na pewno, że ci którzy ją wykorzystywali byli niezwykle potężni i potrafili perfekcyjnie posługiwać się ciemną stroną Mocy.

Oczywiście, rozpyliliśmy ją na atomy w KOTORze 2, ale sprawdza się teza, że starożytni posiadali więcej niż jedną akademię.

Istnieje jeszcze jedna starożytna akademia, ale nie ma informacji o okresie działania. Jest to Akademia Sztuk na Thule. Na tej planecie zamieszkała kolonia Chissów, jest też ona położona w tym samym systemie co Korriban, Ziost i Dormund Kaas, co czyni ją mocną kandydatką na funkcjonujące miejsce szkolenia.

No i ostatecznie. Jest taka książka pt.: "Czerwone Żniwa" Joe Schreibera. Książki absolutnie, w żadnym stopniu nie polecam!, ale czas akcji to 3645 BBY (przypominam że aktualnie mamy w gildii 3635 BBY) a miejsce... to działająca Akademia Sithów na Odacer-Faust, założona w 4645 BBY!
W tej samej książce jest też informacja o działających Korpusach Rolniczych u Jedi.
Odacer-Faust jest najprawdopodobniej źródłem epidemii Raghoul, co każe mi przypuszczać, że w kanonie SWtORa istnieje.


No, tyle wygrzebałam. Zapraszam do dyskusji!
.................................................................
EDIT:
Uzupełniam o link Isa, czyli dodajemy Akademię na Dormund Kaas:
http://starwars.wikia.com/wiki/Sith_Academy_(Dromund_Kaas)


Ostatnio zmieniony przez Shallaya dnia Sob Mar 18, 2017 10:42 am, w całości zmieniany 3 razy
Shallaya
Shallaya
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 202
Join date : 03/04/2016
Age : 32
Skąd :

Powrót do góry Go down

Akademie Sithów Empty Re: Akademie Sithów

Pisanie by Talym Czw Gru 22, 2016 7:45 pm

Ponownie bardzo fajny temat, który może bardzo fajnie wpłynąć na nasze RP Smile


Ostatnio zmieniony przez Talym dnia Pią Gru 23, 2016 1:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Talym
Talym
Admin
Admin

Liczba postów : 332
Join date : 15/04/2016
Age : 25
Skąd : Słupsk

Powrót do góry Go down

Akademie Sithów Empty Re: Akademie Sithów

Pisanie by Eliphas Czw Gru 22, 2016 10:05 pm

HonoghrGdzies o tej planecie czytalem... i wydaje mi sie to jak narazie jedyna opcja ktora mogla by byc prawda Very Happy I ja wcale nie mowilem ze inne Akademie nie istnieja... A nawet jestem prawie pewny ze jest i na DK gdzies jedna, albo nawet dwie. W koncu przed ujawnieniem sie Immperium gdzies szkolic Sithow musieli
Eliphas
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 656
Join date : 06/08/2015
Age : 35
Skąd : WWA

Powrót do góry Go down

Akademie Sithów Empty Re: Akademie Sithów

Pisanie by Isminah Pią Gru 23, 2016 10:48 am

Pisałem to w innym temacie ale zostawię link tutaj...
http://starwars.wikia.com/wiki/Sith_Academy_(Dromund_Kaas)
Isminah
Isminah
Smuggler
Smuggler

Liczba postów : 173
Join date : 24/12/2015
Age : 25
Skąd : tak

Powrót do góry Go down

Akademie Sithów Empty Re: Akademie Sithów

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach