Bobeeck

Go down

Bobeeck

Pisanie by Bobik on Czw Kwi 09, 2015 9:20 pm

mię:Bobeeck
Nazwisko:Wygnaniec
Wiek:20 (w roku 11ATC)
Rasa:Człowiek
Klasa:Jedi Sentinel
Rola w drużynie:  Dps
Charakterystyczne cechy:Brak, wygląda jak pierwsza lepsza dziewczyna z ulicy Aldery....
Charakter:Jest strasznie skryta. Jest też niezależna i niepokorna, nie lubi gdy ktoś jej rozkazuje, jednocześnie jest pełna uporu, zawsze dąży do celu- jednak nigdy utartymi ścieżkami: wszystko robi po swojemu.
Historia:
Bobeeck część wiedzy o swoim życiu zawdzięcza notatkom i opowieściom innych, dzieciństwa i swoich rodziców nie pamięta - a wszystko to wina wypadku, którego doznała- trochę ze swojej winy- gdy miała niespełna 18 lat i była świeżo mianowanym rycerzem Jedi.
Urodziła się na Alderaanie, rodzice byli zwykłymi obywatelami: ojciec pracował w jednej z wielu fabryk będących własnością  Alderaan Royal Engineers, matka prowadziła niewielki sklepik z ubraniami. Wrażliwość na moc Bobeeck odkryto dość późno i w zasadzie przypadkiem. Pewnego lata, gdy jak zazwyczaj chmury nasion przemierzały atmosferę planety i korzystanie z  nisko latających pojazdów było surowo zabronione, ktoś zlekceważył ten zakaz. Spowodowało to zatkanie się dysz i upadek speedera na ziemię, prosto w grupkę uczniów w której znajdowała się Bobeeck. Mimo iż nie była świadoma swej wrażliwości na moc, zdołała przy jej pomocy odepchnąć swoich kolegów i koleżanki, sama zostając ciężko ranną. Jako że wypadek stał się głośny- dzielną dziewięciolatkę pokazywano w holowiadomościach- zdarzeniem zainteresowała się odwiedzająca akurat Uniwersytet Alderaański mistrzyni Jedi Dar'Nala. Przy ogromnym sprzeciwie dziewczynki, została ona zabrana na Tythoon, gdzie -mimo ogromnej tęsknoty za domem- postanowiono ją szkolić w enklawie Jedi. Rada naprawdę miała nie lada orzech do zgryzienia- 9 lat to zbyt dużo jak na rozpoczęcie szkolenia- ale decyzja została podjęta.
Bobeeck robiła szybkie postępy we władaniu mieczem, i dlatego przydzielony jej sędziwy mistrz Rhemoss zdawał się nie dostrzegać narastającego w dziewczynie żalu i gniewu. Nie zaniepokoił go też niewielki postęp w innych aspektach władania mocą- leczeniu, wpływaniu na umysły innych istot- wszystkich tych, które nie były związane bezpośrednio z walką i przemocą.Tymczasem Bobeeck trawiła tęsknota za ojczyzną i rodzicami. Często zdarzało się że płakała po nocach, i niczego tak nie pragnęła jak pozbyć się tego "daru" który  pozbawił ją szczęścia ,dzieciństwa i rodziny. Pragnęła być zwykłą nastolatką, kochać, śmiać się i żyć pełnią życia. Jednocześnie była dumna ze swoich umiejętności władania mieczem, dlatego swoimi skrytymi rozterkami nie podzieliła się z nikim w enklawie. W tajemnicy przegladała biblioteki , starając się znaleźć "lekarstwo" na swoją wrażliwość w Mocy.
Po skończeniu 17 lat, mistrz Rhemoss stwierdził że jest ona gotowa zostać rycerzem. Zresztą w tym gorącym okresie trzeba było się naprawdę starać, aby nie ukończyć szkolenia u niektórych mistrzów -rycerze byli potrzebni w każdym zakątku galaktyki. W tym samym czasie Bobeeck odkryła w jednym ze starych zwojów rytuał , który mógł pozbawić Jedi mocy, jeśli tylko tego bardzo pragnął. Długo się wahała. Jednak fakt że Rada nie pozwoliła jej jechać na pogrzeb ojca , oraz śmierć sędziwego mistrza przechyliły szalę. Nazajutrz po ceremonii pasowania na rycerza, Bobeeck zgromadziła potrzebne artefakty, i udała się do sobie tylko znanej jaskinii żeby przeprowadzić rytuał.
Co się wtedy wydarzyło nie wie nikt.Faktem jest że została znaleziona po niespełna tygodniu, ranna, wycieńczona i nieprzytomna a wrażliwi na moc czuli wokół niej tajemniczą pustkę - ni to jasną, ni to ciemną stronę Mocy. Pozostała w śpiączce przez prawie pół roku, dopóki Rada nie sprowadziła jej schorowanej matki. To za sprawą jej głosu dziewczyna odzyskała przytomność oraz wrażliwość na moc, nie odzyskała jednak pamięci i umiejętności.Po niedługim czasie, kiedy  zmarła matka, w umyśle Bobeeck nikt nie wyczuwał smutku i gniewu, nikt nie wyczuwał też ulgi i radości, nikt nie wyczuwał już niczego.
Rada postanowiła nie naciskać, dyskretnie obserwować dalszy rozwój wydarzeń i postanowić za jakiś czas podjąć ostateczną decyzję co do statusu Bobeeck w Zakonie. Mimo że nie została jeszcze oficjalnie pozbawiona tytułu rycerza Jedi, chyba poprzez swój wrodzony upór postanowiła rozpocząć szkolenie od nowa jako adept. I ku zdziwieniu wszystkich, czyniła niesłychanie szybkie postępy zarówno na polu władania mieczem, jak i na pozostałych, na których wcześniej sobie zbytnio nie radziła. Z czasem postanowiono wysyłać ją na mniej ważne misje, pod okiem różnych rycerzy i mistrzów- zawsze radziła sobie znakomicie, jej umiejętnosci nie pozostawały nic do życzenia, a członkowie rady nie mogli jednogłośnie postanowić czy pozbawić ją tytułu rycerza i ponownie poddać próbom, czy po prostu zacząć przydzielać jej samodzielne zadania, dając tym samym dowód zaufania. Po prostu przypadek Bobeeck trochę się wymykał wszystkim regułom .
Jednak prawdziwą przyczyną powolnej przemiany Bobeeck były częste medytacje, podczas których czasem doświadczała wizji.Jedna z takich wizji uświadomiła jej, jak bardzo kochali ją rodzice, i jak bardzo byli dumni z tego że ich córka zostanie Jedi. Postanowiła sobie, że nie pozwoli tego zmarnować , postara się z całych sił służyć Zakonowi i Republice, i nie będzie się ograniczać do mało ambitnych zadań Rady.
I tutaj znowu Moc zaczęła rozdawać karty do sabaka,  podczas jednej z błahych misji stawiając na jej drodze Jedi Artuna. Kiedy z biegiem czasu Artun nabrał do Bobeeck zaufania, postanowił zwerbować ją do tajnej organizacji, skupiającej ludzi wszelakiej profesji, od mistrów Jedi, poprzez żołnierzy, na przemytnikach skończywszy, a zajmującej się zwalczaniem zła wszędzie tam, gdzie oficjalne drogi okazują się być niewystarczające.W tej organizacji, zwanej Tarczą Republiki, wśród -na ogół- przyjaznych istot, nasza zagubiona Bobeeck, która jest nie wiadomo: rycerzem, czy padawanem, ofiarą Mocy czy mścicielem, Jedi czy zwykłą dziewczyną; ma nadzieję odnaleźć swoją ścieżkę w Mocy


Ostatnio zmieniony przez Bobik dnia Nie Lut 05, 2017 11:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 755
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

Zobacz profil autora https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Re: Bobeeck

Pisanie by Bobik on Sob Sty 16, 2016 8:09 pm

Przez te wszystkie lata w Tarczy Bobeeck trochę sie zmienila. Jest mniej cyniczna, bardziej oddana republice i Tarczy, której niektóych członków uważa za swoją rodzinę. Ale też ma swoją własną interpretację kodeksu, np uważa że emocje nie są złe, ale trzeba umieć nad nimi panować. No i nie uznaje zasady że Jedi nie przywiązują się do przedmiotów: co prawda chodzi w tej samej kurtce, ale ma ich całą szafę, szytych na zamówienie z banciej skóry. Ma obszerne domostwo na Nar Shaddaa ,wręcz kocha szybkie i drogie speedery, których ma całą kolekcję. Lubi dobrą zabawę, alkohol i hazard, nie znosi natomiast przyprawy. Nauczyła się o sobie że nie potrafi medytować, leczyć ani przywoływać wizji przyszłości, za to Moc ją zawsze ostrzega na ułamek sekundy przed każdym zagrożeniem, dlatego jest świetnym szermierzem, potrafi sparować każdy ruch, cios czy strzał przeciwnika- pod warunkiem że jest skierowany przeciw niej samej. Mimo że jest dowcipna to bardzo poważnie podchodzi do szkolenia swojego pierwszego Padawana.
avatar
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 755
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

Zobacz profil autora https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Re: Bobeeck

Pisanie by Bobik on Sro Mar 02, 2016 12:29 am

UPdate zdjecia , krótko po EPV
avatar
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 755
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

Zobacz profil autora https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Re: Bobeeck

Pisanie by Sallaros on Sro Mar 02, 2016 11:08 am

Omg uwielbiam ta fryzure <3

_________________
“ I want to make everyone happy but I barely can make myself happy”
"Tam gdzie jest światło, tam jest i cień" - Sallaros Jan'yse

avatar
Sallaros
Admin
Admin

Liczba postów : 696
Join date : 09/02/2015
Skąd : Alderaan

Zobacz profil autora http://tarczarepubliki.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Re: Bobeeck

Pisanie by Skoltus on Sro Mar 02, 2016 12:41 pm

Sallaros napisał:Omg uwielbiam ta fryzure <3

Było widzieć reakcję Skola Very Happy
avatar
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 25
Skąd : Dworzec Lublin

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Bobeeck

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach