Stan Ostrza

Go down

Stan Ostrza

Pisanie by Sallaros on Sro Lut 01, 2017 5:59 pm

Postanowienia ogólne

1. Ostrze Imperium jest organizacją zrzeszającą Force Userów oraz Non-Force Userów.
2. Służba w Ostrzu jest nieobowiązkowa.
3. Każdy chętny może uczestniczyć w wątku Ostrza, bez względu na rasę, klasę, wcześniejsze powiązania i zaszłości. Nie ma znaczenia czy jesteś wzorowym Sithem, poszukiwanym bandytą czy byłym Jedi (granie zbuntowanym Jedi podlega zasadom z punktu 7.).
4. Celem Ostrza Imperium jest służba Imperium Sithów - wzmacnianie jego potęgi, rozwój, walka z wrogami zagrażającymi jego potędze.
5. Członkowie Ostrza, mogą być potężnymi i wpływowymi osobistościami, jednak gdy działają dla Ostrza - służą Imperium.
6. W Ostrzu działa niezależna grupa agentów zwana "Okiem Imperatora", której zadaniem jest monitorowanie poczynań Ostrza - w razie gdyby nie spełniało swojego pierwotnego celu."Oko Imperator" działa wraz z Ostrzem, jednak podległe jest nie Dowództwu organizacji a samemu Imperatorowi.
7. Postacie Darthów są zarezerwowane jedynie dla wybranych członków - mogą być przyznawane jako nagroda za aktywność. (dokładnie tak, jak Mistrzowie Jedi w Tarczy).

Podległość służbowa i dowództwo


1. Ostrze Imperium podlega bezpośrednio i wyłącznie pod rozkazy Imperatora.
2. Ostrze nie służy Imperatorowi jako osobie, a jako urzędowi - ktokolwiek będzie go piastował.
3. Imperator przekazuje swoją wolę dowództwu i sztabowi Ostrza, który wykonuje jego wolę.
4. Członkowie Ostrza, mogą być potężnymi i wpływowymi osobistościami, jednak gdy działają dla Ostrza - podlegają bezpośrednio pod rozkazy Dowództwa.
5. Dowództwo Ostrza Imperium Stanowią: Darth Eliphass - jako lider i przywódca na polu bitwy. Aleniss - sztab Ostrza - planowanie, kadry Ostrza, kontakty zewnętrzne. Lord Vemrir - sztab Ostrza: planowanie i taktyka, specjalista od wojskowości. Lord Jezgo - wsparcie sztabu Ostrza.

Wynagrodzenie


1. Ostrze Imperium nie jest działalnością charytatywną.
2. Za służbę Imperium członkowie otrzymują zapłatę w rożnej formie - od samego Imperatora.
3. Wynagrodzenie może przyjmować różne formy: pieniądze, wpływy, stanowiska, kontakty, tytuły, artefakty, potęgę a nawet amnestie czy ułaskawienia - wszystko czego każdy sobie zapragnie, w granicach rozsądku.
4. Jako potwierdzenie dobrej woli Imperator co do wynagradzania Ostrza Imperium, organizacja otrzyma w pełni sprawny Krążownik z kompletną załogą gotowy do działania.


Komentarze od Rady


Powyższe postanowienia są odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed Ostrzem Imperium. Nasza Imperialna strona gildii przez kolejne epizody przechodziła z rąk do rąk, każdy zmieniał jej koncepcje na swoją modłę, panował chaos i dezorganizacja. Te postanowienia są wiążące - prowadzący wątek nie może zmieniać tego statutu.

Kilka spraw. Ostrze ma od teraz jasny cel : praca na rzecz Imperium (jak w statucie). Ostrze ma jasno określone dowództwo - nie przypadkiem są to nasze postacie - członków z rady. Dowództwo Ostrza przekazywane z rąk do rąk nie wypaliło. W Tarczy jest stała ekipa dowódcza, w ostrzu już też. Kolejną sprawą jest to, że każdy może dołączyć. Wiąże nas wspólny interes (Imperium) a także wynagrodzenie. Nie ma już ograniczenia "A moja postać nie wpasuje się do ostrza" Koncepcja wynagradzania jest na tyle elastyczna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli natomiast nie przepadasz za Sithami możesz dołączyć do komórki zwanej "Okiem Imperator". Dla każdego coś dobrego. I ostatnia sprawa. Sithowie w Ostrzu pracują dla Imperium. Własne korzyści czerpią z tej służby (wynagrodzenie) a nie za pomocą tej służby. Nie jesteśmy organizacją charytatywna wzmacniającą jakiegoś Sitha co akurat jest dowódcą. Ważne też jest, że to co w Ostrzu pozostaje w Ostrzu. To w czym działamy poza nim jest dowolne i Ostrze tego nie narzuca.

_________________
“ I want to make everyone happy but I barely can make myself happy”
"Tam gdzie jest światło, tam jest i cień" - Sallaros Jan'yse

avatar
Sallaros
Admin
Admin

Liczba postów : 696
Join date : 09/02/2015
Skąd : Alderaan

Zobacz profil autora http://tarczarepubliki.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach