Ekonomia Star Wars

Go down

Ekonomia Star Wars

Pisanie by Mitras on Czw Lut 02, 2017 12:01 am

Zacznę od tego, że robię ten poradnik głównie z własnej ciekawości. Nie liczę, że kogoś to zainteresuje bądź zacznie stosować te zasady o których będę tu pisał w RP.
Ekonomia oraz finanse w Uniwersum Star Wars to ogólnie podejrzana sprawa jest. Postaram się jednak zbadać ten temat głębiej, dodając do tego moją wiedzę jakoś to wszystko usystematyzować.
Na początek trochę o walucie SW czyli kredyty. Na wstępie pominę jednak zjawiska jakim powinna podlegać ta waluta jak np. Inflacja bo to ciutek skomplikowane. Coś bardziej praktycznego:
Jak kredyty mają się do wartości produktów? Według informacji znalezionych przez Sall wartość Kredyta ma się pokrywać mniej więcej z wartością amerykańskiego dolara. Co oznacza ze produkty podstawowe dla nas (np woda, chleb, piwo, czy cokolwiek innego) powinny w star wars kosztować tyle co na naszej planecie - oczywiście w dolarach.

Przykład:
Kurs dolara (obecnie) : 4 złote
Czyli 1 złoty to 1/4 dolara.
Piwo zwykłe kosztuje około 2 złotych
W dolarach to 0.5 dolara.
Jeśli dolar= kredyt
To piwo w uniwersum Star Wars kosztuje 0,5 kredyta.

Idąc dalej według tego schematu można próbować szacować wartości innych przedmiotów. Przykładem niech będzie miecz świetlny. Nie mamy żadnego odniesienia do realnego przedmiotu ( nie ma realnych mieczy świetlnych). Wiemy jednak, że w uniwersum miecz świetlny jest dobrem niezwykle rzadki, wręcz nieosiągalnym dla przeciętnego zjadacza chleba. Aby oszacować wartość miecza świetlnego wyobraźmy sobie, coś niezwykle rzadkiego i nieosiągalnego dla przeciętnego zjadacza chleba w naszych warunkach. Fajnym przykładem jest Mercedes Maybach.

Jest on elitarny i dla przeciętnego Kowalskiego niedostępny. Jego cena (podobno - nie sprawdziłem, ufam specjalistom) wynosi około 1 mln złotych.
1 mln złotych to 250k dolarów
dolar=kredyt
Maybach jest podobnie elitarny jak miecz świetlny.
a więc
Cena miecza świetlnego wynosiła by około 250k kredytów.

Kiedyś napisze coś więcej, być może poprawie, zweryfikuje informacje które tu zamieściłem Smile

Mitras
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 161

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry