Alysalai

Go down

Alysalai

Pisanie by Mitras on Czw Mar 16, 2017 6:55 pm

Informacje podstawowe

Imię: Alysalai
Wiek: 50 (epizod VII)
Rasa: Człowiek
Klasa w RP: Mistrz Jedi
Wzrost: 165

Charakterystyczne cechy wyglądu:
-siwe włosy
-blizny na twarzy
-poważne, wręcz chłodne wejrzenie mogące powodować strach, niepewność
-z jakiegoś powodu wygląda na zdecydowanie starsza niż jest w rzeczywistości

Cechy charakteru postaci:
-miła, przyjazna przy rozmowie, lecz roztacza aurę niepewności i strachu
-obowiązkowa
-lubi buntowników
-dużo wymaga od siebie i od innych
-wyrozumiała
-cicha
-lubi ubrania w kolorze szarym
-pija "ziółka", lubi gorące naparyHistoria:

Urodzona w roku na Denon. Pochodziła z ubogiej rodziny która ledwo wiązała koniec końcem. Oboje rodziców pracowali by zapewnić córce godny start w życie. Mimo braku czasu na zajmowanie się dzieckiem, Alysalai otrzymała od rodziców miłość i ciepło jakiego dziecko potrzebuje. Już od najmłodszych lat manifestowała się wrażliwość na moc dziewczynki. Rodzice początkowo wzbraniali się przed zgłoszeniem tego faktu komukolwiek jednak zdolności dziewczynki nie dało się ukrywać w nieskończoność. W wieku 9 lat trafiła do świątyni Jedi na Coruscant, gdzie rozpoczęła się jej droga w hierarchii zakonu Jedi.
Młoda srebrnowłosa dziewczynka była bardzo pojętną i niesprawiającą kłopotów uczennicą. Wzorowo przeszła próby prepadawańskie. Dodatkowo zainteresowanie jej szkoleniem zgłaszało kilku Rycerzy Jedi oraz Mistrz, który widział w dziewczynce ogromny potencjał. Ostatecznie mając 13 lat Alysalai trafiła pod skrzydła twilekańskiego Mistrza Jedi Mon'vize, którego stała się padawanką.Dziewczynka dojrzewała i w tym czasie jej charakter nieco ewoluował. Z cichej skromnej dziewczynki, obowiązkowej i oddanej nauce - przekształciła się w niepokorną, dziką indywidualistkę, która wolała chodzić własnymi ścieżkami. Nie opuszczała się w nauce. Stawała się coraz potężniejsza w mocy oraz coraz lepiej walczyła dwoma mieczami w ulubionym stylu Attaru. Jednak zachowanie młodej padawan nie odpowiadało Jedi. Mistrz Alysalai uznał, że dziewczyna potrzebuje przestrzeni życiowej, że na palenecie-mieście Coruscant dziewczyna dusi się i nie ma gdzie spożytkować energii. Tak trafili na jedną z dzikich planet-dżungli gdzieś na zewnętrznych rubieżach. Był to strzał w dziesiątkę.
Początkowo Alysalai buntowała się przeciwko pomysłowi mieszkania w dziczy, jednak im dłużej tam przebywała tym bardziej zakochiwała się w prostym surowym życiu. Zaczęły ją fascynować zwierzęta. Nie tylko te miłe i przyjaźnie nastawione, lecz także te niebezpieczne, które mogły ja z łatwością zabić. Młoda padawan poświęcała wiele godzin na studiowanie anatomii tych istot, obserwowała je godzinami, tym samym udoskonalając umiejętności skradania i gdy poczuła się dostatecznie pewnie, zaczęła na nie polować.W ten sposób minęły kolejne lata. Gdy Alysalai osiągnęła wiek 22 lat - wiedziała więcej o anatomii różnych gatunków zwierząt niż ktokolwiek w całym zakonie Jedi. Mistrzowie oraz Rada Jedi dostrzegli nietypowe umiejętności i wiedzę padawan Alysalai. Wraz z umiejętnościami związanymi z polowaniem i zwierzętami (skórowanie, skradanie się, wiedza o anatomii) nasza bohaterka żyjąc w dziczy rozwinęła się mocno w walce mieczem, a jej zrozumienie tajników mocy było odpowiednie. Podjęto więc decyzje o poddaniu ją próbom na Rycerza Jedi. Próby jedi przeszła bez najmniejszych problemów otrzymując tytuł Rycerza Jedi. Wkrótce potem otrzymała nietypowe zadanie od Rady Jedi. Stała się kimś w rodzaju "Obrońcy przed Potworami". Wszędzie tam w Republice, gdzie grasowało jakieś groźne stworzenie i zabijało ludność cywilną, wysyłana była Alysalali. Tym sposobem Jedi Alysalai rzadko przebywała w świątyni Jedi. Większość życia spędziła na rozjazdach, w różnych zakątkach Galaktyki, polując na niebezpieczne stworzenia. W wolnym czasie zamykała się w bibliotece studiując anatomie nowo poznanych istot i cały czas poszerzając swoją wiedze na temat Fauny na różnych światach.Mając 27 lat polując w jednym z lasów Tythonu, w głębokiej dziczy przypadkiem spotkała zagubionego chłopca. Dziecko było przestraszone brudne i zrezygnowane. Zadbało jednak o sobie. Upolował sobie małe zwierzątko do jedzenia, znalazło wodę, przygotował prowizoryczne schronienie. Alysalai była zafascynowana chłopakiem, który nazywał się Mitras. Młody adept miał zostać oddany do korpusu rolniczego. Alysalai wiedząc że chłopak wykazał się nie lada inteligencją i naturalnym talentem w zakresie przetrwania w dziczy zaopiekowała się nim, przyjmując go na swojego pierwszego padawana.
Alysalai od tamtego momentu łączyła obowiązki Mistrza dla Mitrasa oraz swoje w zakresie walki z groźnymi zwierzętami. Gdy tylko Mitras stał się odpowiednio silny, zaczęła zabierać go na misje ze sobą, przekazując mu ogromną wiedzę którą posiadała. Sam uczeń był raczej niezbyt pojętnym buntownikiem, jednak Alysalai traktowała go cierpliwie. Był dla niej jak przybrany syn. Podnosiła na niego głos, czasem nawet krzyczała i złościła się. Jednak ostatecznie zawsze mu wybaczała. A on nauczył się ją szanować. Pozwalała mu na wiele. O wiele więcej niż inni mistrzowie pozwalają swoim padawanom.
Gdy Mitras przeszedł po bardzo długim okresie bycia padawanem swoje próby na rycerza Jedi, Rada pochyliła się nad sytuacją Alysalai. Wzięto pod uwagę jej dotychczasowe osiągnięcia i zasługi dla Zakonu, podkreślono jej ogromne doświadczenie i największą wiedzę z zakresu świata zwierząt, jakiej nie posiadał nikt w zakonie. W świetle tych argumentów Rada Jedi nadała Alysalai tytuł Mistrzyni
Cztery lata później, proste życie Mistrzyni Jedi Alysalai związane nieodłącznie z podróżami i polowaniami zmącił jej uczeń, który zbuntował się przeciwko zakonowi w skutek morderstwa jego rodziny. Alysalai głęboko przeżyła te wydarzenia. Nie uśmiechała się już tak często jak przedtem. Młodsi padawanowie starali się omijać groźnie wyglądającą kobietę, która myślami zawsze była gdzie indziej. Mimo umiejętności tropienia postanowiła nie szukać swojego ucznia. Wybrał swoją drogę.Mając 48 przybyło Zakuul pustosząc Republikę. Alysalai ukryła się na zewnętrznych rubieżach. Udało się jej nawiązać kontakt z organizacją zwaną Tarczą która na nowo formowała Zakon Jedi po upadku. Dołączyła do nich, a dzięki umiejętnością i doświadczeniu stała się jedną z bardziej szanowanych Mistrzyń.
Obecnie ma 50 lat i należy do Rady Pierwotnej Wiedzy.

Wyposażenie: Dwa miecze świetlne kolor niebieski, nóż do skórowania zwierząt

Umiejętności:
- walka mieczem - mistrzyni stylu Attaru - wysoki
- użytkowanie mocy - relatywnie słabsze niż miecz lecz to mistrz - wysoki
- wiedza o zwierzętach - wysoki
- walka ze zwierzetami - wysoki
- przerwanie, tropienie - wysoki
- Slicing, obsługa technologii - totalne beztaleńcie - obsługa datapadu sprawia jej kłopoty
- taktyka - niski
- charyzma - niski

_________________
- Czy jest pan gotów stać na straży porządku i sprawiedliwości w Republice Galaktycznej?
- Bezapelacyjnie, do samego końca ... mojego lub jej.
avatar
Mitras
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 163
Join date : 11/07/2016
Age : 24
Skąd : Poznań

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach