Tarcza Republiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dyskusje - EP VI

+11
Zim
Bobik
Ansarras
Sylph
Eliphas
Elisas
Maginia
Talym
Kamzo
Isminah
Col'sheer'ee
15 posters

Strona 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Ansarras Wto Mar 08, 2016 4:59 pm

Skoltus D'kana stworzył kawał historii, kiedyś będą się o nim uczyć na Tythonie...
Ansarras
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 26

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Sylph Wto Mar 08, 2016 8:39 pm

Mam pewna prośbę...

Jestem nowym graczem w SWTOR, ale od dawna gram w RP. Nie przywykłam jednak do czytania pamiętników bo to OOC, czy możecie opisywać ten wątek bardziej IC? Mam na myśli w formie suchych faktow i  sprawozdań... bo za przeproszeniem... nie obchodzi mnie życie prywatne waszych postaci, tylko to jak Gildia się teraz prezentuje i jakie są oficjalne postanowienia. Very Happy
Sylph
Sylph
Sith
Sith

Liczba postów : 41
Join date : 20/02/2016

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Eliphas Wto Mar 08, 2016 8:55 pm

A o ktore opowiadania chodzi? Bo generalnie jesli widzisz ze opowiadanie zwiazane jest z "zyciem osobistym" postaci to nie musisz czytac. Jak chcesz poznac zarys gildii i tym podobne poczytaj watki glowne bo watki poboczne zwiazane sa raczej ze sprawami osobistymi naszych postaci.
Eliphas
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 656
Join date : 06/08/2015
Age : 35
Skąd : WWA

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Sallaros Wto Mar 08, 2016 9:12 pm

Sylph napisał:Mam pewna prośbę...

Jestem nowym graczem w SWTOR, ale od dawna gram w RP. Nie przywykłam jednak do czytania pamiętników bo to OOC, czy możecie opisywać ten wątek bardziej IC? Mam na myśli w formie suchych faktow i  sprawozdań... bo za przeproszeniem... nie obchodzi mnie życie prywatne waszych postaci, tylko to jak Gildia się teraz prezentuje i jakie są oficjalne postanowienia. Very Happy

Jesli chcesz poznać gildie to czytaj wątki głowne. jesli chesz poznac postacie czytaj wątki poboczne. Done
Sallaros
Sallaros
Admin
Admin

Liczba postów : 696
Join date : 09/02/2015
Skąd : Alderaan

https://tarczarepubliki.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Skoltus Wto Mar 08, 2016 9:23 pm

Ansarras napisał:Skoltus D'kana stworzył kawał historii, kiedyś będą się o nim uczyć na Tythonie...

Miejmy nadzieję że nie Smile
Skoltus
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 30
Skąd : Dworzec Lublin

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by The'shurr Wto Mar 08, 2016 9:31 pm

Sylph napisał:Mam pewna prośbę...

Jestem nowym graczem w SWTOR, ale od dawna gram w RP. Nie przywykłam jednak do czytania pamiętników bo to OOC, czy możecie opisywać ten wątek bardziej IC? Mam na myśli w formie suchych faktow i  sprawozdań... bo za przeproszeniem... nie obchodzi mnie życie prywatne waszych postaci, tylko to jak Gildia się teraz prezentuje i jakie są oficjalne postanowienia. Very Happy
Szczerze mówiąc sama miałam problem po dołączeniu... ale przecież moja postać nie musi wiedzieć tego, co działo się wcześniej, więc czytam to sobie wybiórczo i kiedy znajdę czas.
Masz to szczęście, że trafiasz na sam początek nowego epizodu i o wiele łatwiej jest się wtedy wkręcić Smile
Chociaż do głównego wątku muszę wciągnąć cię osobno..znaczy się na nieco innej zasadzie niż członków Tarczy
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Sylph Wto Mar 08, 2016 10:27 pm

Jeśli to dla tych co mają wiedzieć, no to ja przepraszam, że się wtrącam.
Sylph
Sylph
Sith
Sith

Liczba postów : 41
Join date : 20/02/2016

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Maginia Wto Mar 08, 2016 10:41 pm

Sylph napisał:Mam pewna prośbę...

Jestem nowym graczem w SWTOR, ale od dawna gram w RP. Nie przywykłam jednak do czytania pamiętników bo to OOC, czy możecie opisywać ten wątek bardziej IC? Mam na myśli w formie suchych faktow i  sprawozdań... bo za przeproszeniem... nie obchodzi mnie życie prywatne waszych postaci, tylko to jak Gildia się teraz prezentuje i jakie są oficjalne postanowienia. Very Happy

Cóż, ja piszę pamiętniki Witmy dla siebie, żeby nie zapomnieć o niektórych rzeczach. Ewentualnie dla innych graczy, którzy lubią moje wypociny lub chcą lepiej poznać moją postać. Nikomu czytać tego nie każę.

PS. Chwilę nie sprawdza forum, a już 3 strony komentarzy do EpVI. *westchnięcie*
Maginia
Maginia
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 483
Join date : 24/04/2015

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Sylph Wto Mar 08, 2016 11:17 pm

Maginia napisał:
Cóż, ja piszę pamiętniki Witmy dla siebie, żeby nie zapomnieć o niektórych rzeczach. Ewentualnie dla innych graczy, którzy lubią moje wypociny lub chcą lepiej poznać moją postać. Nikomu czytać tego nie każę.

Wybacz, nie oceniam twych umiejętności literackich, tylko co jest oficjalne a co nie. Mylnie zrozumiałam, że jest to coś co dotyczy wszystkich członków gildii, jakiś manifest.

(Oczywiście jeśli wasza gildia jest zamkniętą grupą RP, to napiszcie mi to i usuńcie z niej)
Sylph
Sylph
Sith
Sith

Liczba postów : 41
Join date : 20/02/2016

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Col'sheer'ee Wto Mar 08, 2016 11:55 pm

Oficjalne jest to że nic nie ma... Wszystko się rozpadło...
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Ansarras Sro Mar 09, 2016 12:06 am

Col hmm?
Ansarras
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 26

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Skoltus Sro Mar 09, 2016 12:17 am

Col'sheer'ee napisał:Oficjalne jest to że nic nie ma... Wszystko się rozpadło...

Skoltus
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 30
Skąd : Dworzec Lublin

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Bobik Sro Mar 09, 2016 8:24 am

Sylph napisał:Mam pewna prośbę...

Jestem nowym graczem w SWTOR, ale od dawna gram w RP. Nie przywykłam jednak do czytania pamiętników bo to OOC, czy możecie opisywać ten wątek bardziej IC? Mam na myśli w formie suchych faktow i  sprawozdań... bo za przeproszeniem... nie obchodzi mnie życie prywatne waszych postaci, tylko to jak Gildia się teraz prezentuje i jakie są oficjalne postanowienia. Very Happy

Nie jestem nawet w zarządzie gildii, więc nie wiem czy mam prawo się wypowiadać w jej imieniu, ale jako członek z długim stażem powiem tak:
To jest specyficzna "literacka" gildia RP i opisy u nas wyglądają tak, a nie inaczej. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, to musisz przebrnąć przez to i poznać życie prywatne naszych postaci, mimo tego iż Cię to nie obchodzi. Jeśli Ci się aż tak to nie podoba, że opuścisz gildię, będzie nam ogromnie przykro, ale nie sądzę żeby ktoś pokusił się- specjalnie dla Ciebie- o streszczenie dotychczasowych dokonań gildii IC. Tym bardziej że ktoś już wykonał tytaniczną pracę systematyzując wszystkie opowiadania w tematach "jak czytać".
Bobik
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 756
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Sylph Sro Mar 09, 2016 11:01 am

Z tego co widzę, niektórzy nie zrozumieli tego co napisałam.
Zycie prywatne postaci to jest OOC = moja postać nie ma prawa tego wiedzieć, o ile ta postać nie opowie jej tego osobiście (lub zaznaczy gdzieś, że jest to oficjalne = IC). Jeśli gramy RP, to bardziej naturalnie się odgrywa jeśli gracz o czymś nie wie. Jedna z zasad RP- "Oszukaj gracza - oszukasz postać." Niektórzy własnie po to prowadzili pamiętniki, by umieszczać w nich mylne informacje dla graczy, którzy kierują się w swoich działaniach OOC. Very Happy (nie nawiązuje tu do waszych pamiętników, tylko mówię o moich doświadczeniach i dlaczego ich nie czytam)

Moja prośba dotyczyła tego: jeśli postać coś robi, co ogół powinien wiedzieć, to dlaczego nie napisać w formie osobnej notki przykładowo - *Na hologramach reklamowych planety Jakiejśtam pojawiło się "cośtam"* ? Wtedy inni - niezwiązani z postacią, mają się do czegoś odnieść.
Sylph
Sylph
Sith
Sith

Liczba postów : 41
Join date : 20/02/2016

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by The'shurr Sro Mar 09, 2016 12:02 pm

Sylph napisał:Zycie prywatne postaci to jest OOC = moja postać nie ma prawa tego wiedzieć, o ile ta postać nie opowie jej tego osobiście (lub zaznaczy gdzieś, że jest to oficjalne = IC)

Bo twoja postać to nie TY. Podstawowa zasada w RP.

Sylph napisał:Jeśli gramy RP, to bardziej naturalnie się odgrywa jeśli gracz o czymś nie wie. Jedna z zasad RP- "Oszukaj gracza - oszukasz postać."
Wybacz, jeśli gracz nie potrafi odegrać czegoś, czego nie wie jego postać, to jest pi*** a nie dobrym RP graczem (ewentualnie początkującym).

Sylph napisał:
Niektórzy własnie po to prowadzili pamiętniki, by umieszczać w nich mylne informacje dla graczy, którzy kierują się w swoich działaniach OOC. 
Ukrywanie czegoś, a wprowadzanie graczy w błąd to coś innego. No chyba, że u Was było tak, że ktoś przypadkowo znajdował kartkę. "Kochany pamiętniczku, dzisiaj zabiłam dziesięciu ludzi..." (a to fejk, bo tak naprawdę postać która to napisała zabiła osiem).
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Eliphas Sro Mar 09, 2016 12:05 pm

W Sumie to twoja postac Sylph nie powinna nawet wiedziec co wczesniej dzialo sie w ostrzu, czy tam tarczy.
Eliphas
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 656
Join date : 06/08/2015
Age : 35
Skąd : WWA

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by The'shurr Sro Mar 09, 2016 12:06 pm

Eliphas napisał:W Sumie to twoja postac Sylph nie powinna nawet wiedziec co wczesniej dzialo sie w ostrzu, czy tam tarczy.
LIKE!
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Col'sheer'ee Sro Mar 09, 2016 12:34 pm

Sprawa jest prosta podczas sesji wymagane jest Ic. ooc ewentualnie tylko w komentarzach.
Opowiadania są dla graczy. Aby wiedzieli co stało się podczas sesji na której nie byli z jakiegoś powodu (zarówno OOC jak i IC). Ale postaci, które nie były na danych wydarzeniach nie mogą o nich wiedzieć. Bo skąd? W holowiadomościach nie publikują informacji dotyczących tajnych organizacji Jedi i rządu.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Bobik Sro Mar 09, 2016 1:00 pm

Sylph napisał:
Moja prośba dotyczyła tego: jeśli postać coś robi, co ogół powinien wiedzieć, to dlaczego nie napisać w formie osobnej notki przykładowo - *Na hologramach reklamowych planety Jakiejśtam pojawiło się "cośtam"* ? Wtedy inni - niezwiązani z postacią, mają się do czegoś odnieść.

Spoko, rozumiem. Tylko że u nas tak się przyjęło, piszemy tak a nie inaczej, i nie sądzę żeby komuś się chciało osobne notki robić
Bobik
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 756
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Sylph Sro Mar 09, 2016 1:20 pm

OK, jeśli rzeczywiście nie było nic czym wasza organizacja wyróżniła się w świecie, a żadna postać nie jest ogólnie znana (zasłużona), to rozumiem.
Myślałam, że było coś więcej i jest coś co każdy nowy powinien wiedzieć, bo sobie to wypracowaliście.  Ale jeśli nie ma, to nie ma. Very Happy
Sylph
Sylph
Sith
Sith

Liczba postów : 41
Join date : 20/02/2016

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Skoltus Sro Mar 09, 2016 1:39 pm

Sylph napisał:Mam pewna prośbę...

Jestem nowym graczem w SWTOR, ale od dawna gram w RP. Nie przywykłam jednak do czytania pamiętników bo to OOC, czy możecie opisywać ten wątek bardziej IC? Mam na myśli w formie suchych faktow i  sprawozdań... bo za przeproszeniem... nie obchodzi mnie życie prywatne waszych postaci, tylko to jak Gildia się teraz prezentuje i jakie są oficjalne postanowienia. Very Happy

Dość egoistyczno-ingoranckie podejście ale nie mnie oceniać ... ja tam uwielbiam czytać historie innych postaci ... ale to Ja. Skoro zna się Pani na RP to zakładam że umie Pani czytać. Jeżeli pragnie Pani się dowiedzieć co aktualnie dzieję się w naszej Gildi BUUUUUM Wątek główny ... śmiało ... to nie boli ... jeżeli nie obchodzi Pani życie naszych prywatnych postaci ... BUUUUUM proszę omijać Wątki Poboczne ... wszystko jest ładnie opisane ... wystarczy patrzeć Smile
Skoltus
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 30
Skąd : Dworzec Lublin

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by The'shurr Sro Mar 09, 2016 2:06 pm

Sylph napisał:OK, jeśli rzeczywiście nie było nic czym wasza organizacja wyróżniła się w świecie, a żadna postać nie jest ogólnie znana (zasłużona), to rozumiem.
Myślałam, że było coś więcej i jest coś co każdy nowy powinien wiedzieć, bo sobie to wypracowaliście.  Ale jeśli nie ma, to nie ma. Very Happy
Nie ma, bo Tarcza jest organizacją nie do końca jawną.
Pomijając generałów czy mistrzów jedi, ale to inna bajka. 
Po sobotnim evencie chcę wprowadzić nowy system rekrutacji graczy IC. Wieczorem wyślę moją propozycję do Sall.
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Col'sheer'ee Sro Mar 09, 2016 2:30 pm

Jeśli to się ma dziać IC to Sall jako ten, który siedzi w więzieniu to nie bardzo ma wpływ na to co teraz byli członkowie Tarczy robią.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Ansarras Sro Mar 09, 2016 6:24 pm

Skol jedno alelelele Ansa nie siedzial na Alderaan tylko na Coru. Po powrocie do Tarczy byl na Alderaanie i wapieral jeden dom, ale wypadla mi ta nazwa teraz.
Ansarras
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 26

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Bobik Pią Mar 11, 2016 5:25 pm

Ciekawe czy we Wiris jest wciąż dobro, mnie się wydaje że tak....
Bobik
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 756
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Dyskusje - EP VI - Page 2 Empty Re: Dyskusje - EP VI

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach