Tarcza Republiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Potęga mocy.

Go down

Potęga mocy. Empty Potęga mocy.

Pisanie by Elisas Pią Kwi 29, 2016 6:34 pm



Lekki wiatr poruszał zielenią dookoła. Niczym dotyk kobiety muskał policzki, na których gęsto rozsiane były piegi.
- Czuje w tobie ból - odezwał się nagle zapomniany, lecz znajomy głos.
- Odpieprz się, Sithko. - odezwał się ciężkim tonem.

Nie dała za wygraną.
- Ból to naturalna część ludzkiej egzystencji.
- Jakbym chciał posłuchać sobie pieprzenia Jedi, poszedł bym do kogoś lepszego od ciebie.
-Ale ja nie jestem Jedi.
- Używasz mocy. Dla mnie to nie robi różnicy. Ranisz zupełnie jak reszta Jedi wiec równie dobrze możesz być nimi.

Umilkła na chwile.
- Jedi cię zranili?
Wybuchł:
- Co cię tak nagle zaczęły obchodzić moje uczucia co?!! Jakoś ci nie przeszkadzały one gdy wykorzystywałaś mnie dla własnych celów. Nienawidzę cię i nie będę ci się spowiadał!

Usiadł. Milczał. Ona zrobiła to samo. Milczeli patrząc się w horyzont.
- Jesteście lepsi bo używacie mocy. Normalni ludzie to dla was pionki. Gorszy sort. Wykorzystujecie nas jak chcecie i jesteście ważniejsi bo macie MOC! - wykrzyknął ostatnie słowo.

Chwycił się za głowę:
-Nie mam szans konkurować z Jedi, z Sithem. Z nikim jak wy. Jestem nikim, bo nie mam mocy. Ci z mocą są lepsi przystojniejsi, bardziej pożądani?! A my kim jesteśmy Anis?! Maszynkami do życia i umierania w samotności.

Milczała. Słuchała cierpliwie. Nie odpowiadała, bo nie oczekiwał odpowiedzi.

- Odkąd wykryli u mnie dar i zaczęli mnie szkolić marzyłam aby być taka jak ty Bale. Nie wrażliwa na moc. Chciałam wrócić i sadzić kwiaty. Pracować jako nauczyciel w szkole. Być zwykłą i nic nie znaczącą kobietą. Chciałam pozbyć się mocy. Chciałam być nikim.
To co mówisz, nie jest prawdą. Moc jest w każdym z nas. To energia która otacza nas i przenika każdą żywą istotę. Ona jest obok nas, w tym drzewie , w trawie . Jest ona we mnie ... i jest w tobie Bale. Nie moc czyni nas wielkimi i mądrymi - ale nasze decyzje i to kim jesteśmy.
Twój ból jest zrozumiały, cokolwiek ci się stało. Ból to nic złego. Pamiętaj.

- Spróbuję to przemyśleć - wycedził.

-Nie ma próbowania. Albo robisz albo nie robisz. Gdy wyciszysz się, pomyślisz spokojnie - moc wskaże ci drogę.

Wstała i odeszła, zostawiając brata samego ze swoimi myślami.

- Niech moc będzie z tobą Anisias - powiedział Bale gdy już jej nie było.
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach