Tarcza Republiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

+10
Sallaros
Bobik
Elisas
Zim
Ansarras
Guas'ol Dar'Amdu
Maginia
Kamzo
Skoltus
Eliphas
14 posters

Strona 10 z 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by The'shurr Czw Lut 11, 2016 12:26 pm

Właśnie Is, z tobą też miałam porozmawiać, ale jakoś nie miałam kiedy Smile Ale nie znoszę klepania ludzi po głowie i mówienia, że wszystko jest dobrze. To tak, jak byłam młodsza i biegałam do rodziców/wujków i ciociów chwalić się rysunkami. I to gadanie: ładne, tylko po to, żebym się odwaliła i żeby nie sprawiali mi przykrości... -_-
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 12:33 pm

Pozatym jeśli już ktoś prowadzi rolle. .. Jak zim zastępować col, niech obserwuje wszystkie emotki. .. elipa już ostro za to opieprzylam. Isminah przełożyła tarczę przed nami byśmy nie dostali odlamkami. .. co robi gm chwilę później? Rolujemy czy dostaliscie odlamkami. Nie mówię że system nad którym pracował jest ega, bo nie jest. Mówię że ludzie którzy ogarniaja ten system i starają się na nim prowadzić coś:
1. Zabija fabułę wprowadzając bezmyślne rolowanie
2.Przy więcej niż 4 osobach zaczynają nieogarniac.

I sorry ze się teraz ja zaczynam czepiać, ale słyszałam że chcecie prowadzić główny wątek.
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Skoltus Czw Lut 11, 2016 12:36 pm

Jako osoba która już rok tu gra ... ten problem wyszedł dopiero teraz ... nie zdażało się jeszcze że na evencie było ponad 10 osób Smile Trzeba coś wymyślić żeby ogarnąć chaos ... jakiś podział na role ... gm musi ogarnąć ludzi wyznaczając im role i pozwalając napisać emotke itp ... w przeciwnym razie żadne systemy rollowania nie pomogą. Głównym problemem eventów teraz jest burdel na czacie spowodowany dużą ilością osób i nie mówie Broń Mocy żeby tą ilość zmniejszać, mówie że trzeba wymyślić system dla GM żeby to ogarnąć podczas prowadzenia fabuły wątku.
Skoltus
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 30
Skąd : Dworzec Lublin

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 12:39 pm

Zaraz ktoś wleci że system już jest. ..
Żaden system nie pomoże jak gm nie ogarnia,
Żaden ogarnięty gm nie pomoże jak system będzie do dupy.
Żaden system i gm nie pomoże jak.fabuła będzie do dupy xd
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by The'shurr Czw Lut 11, 2016 12:40 pm

Elis, wygrałaś Very Happy
Ja będę bez systemu, z fabułą do dupy... dupny gm... no nic, trudno Very Happy Chcę tylko potem wiedzieć, co wam się nie podobało (WSZYSTKOOO!)
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Skoltus Czw Lut 11, 2016 12:41 pm

Jedynym rozwiązaniem ( nie chciałem nigdy tego pisać ) jest wprowadzanie reżyserki do eventów ... ughhhhhh fatalny pomysł ale to by wyczyściło bałagan
Skoltus
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 30
Skąd : Dworzec Lublin

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 12:44 pm

Zgadzam się ze skolem. .. jest gm Ale on jest od organizacji. .. to by wiele problemów rozwiązało Ale też stworzyło nowe
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Isminah Czw Lut 11, 2016 12:51 pm

W sumie niechaj to gm decyduje co się dzieje, kto zostaje ranny, co robi boss i tak dalej. Ja tam na przykład nie chciałem, aby walka z bossem skończyła się jego śmiercią, a sama końcówka eventu to była totalna improwizacja, wymyślona na szybko
Isminah
Isminah
Smuggler
Smuggler

Liczba postów : 173
Join date : 24/12/2015
Age : 25
Skąd : tak

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by The'shurr Czw Lut 11, 2016 12:51 pm

no tak to powinno być.
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 12:53 pm

Gm decyduje. .. jak gm kogoś nie lubi to zdecyduje ze tą osobą będzie ranna co event? Xd wszędzie panuje niebezpieczeństwo. Żadne rozwiązanie nie jest idealne Smile
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Isminah Czw Lut 11, 2016 12:56 pm

Dlatego trzeba popracować nad różnymi formami, aż znajdzie się złoty środek Rolling Eyes
Isminah
Isminah
Smuggler
Smuggler

Liczba postów : 173
Join date : 24/12/2015
Age : 25
Skąd : tak

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by The'shurr Czw Lut 11, 2016 12:56 pm

GM musi być bezstronny. Chyba, że na czas eventu... jeśli jakiś gracz zacznie cudować i sam pchać się w bezsensowne niebezpieczeństwo (zablokuje pociski cyckami!) to gm może mu pokazać, że niestety, ale to głupota a za głupotę się płaci.
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 12:59 pm

Is: nie ma czegoś takiego jak złoty środek. .. zbyt długo studiuje ekonomię by w taki punkt wierzyć.
Shurri: każdy jest na swój sposób stronniczy. Należało by raczej spojrzeć jak przyszły gm podchodzi do swojej postaci. .jak cuduje, robi się op, na każdym ktoku pokazuje swoje wielkie ego, to istnieje szansa ze jeśli dostanie gm będzie w chuj stronniczy by było jak chcę on i jego ego : ) w gm chodzi o to by dac coś od siebie innym a nie budować własne ego co to nie ja xd
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Czw Lut 11, 2016 1:00 pm

Jak wyżej - jeśli na evencie jest chaos to jest to wina GMa. Ja próbując jakoś ogarnąć, co się dzieje na evencie nie miałem szans - bo był totalny chaos i już nie mogłem nic zrobić. Nie wiem kto pamięta mój event, ale jako tako chaosu nie było, bo wszystko było kontrolowane - oznajmiałem, co się dzieje, mówiłem kiedy rollować, kiedy podejmować decyzję itd. itp. Nie że się chwalę, czy przypisuję sobie zasługi (dla mnie event na 20 osób to nie problem, dopóki ludzie są ogarnięci, byłem na takich i wgl), ale jeżeli GM nie jest przygotowany na wiele osób, albo nie ma interakcji z tym, co się dzieje, bo się dzieje za dużo to NIE MA SZANS to ogrnąć.

Nie bez powodu GM to Master. Powinien być stronniczy - owszem. Ma działać dla dobra fabuły, a nie dla zabawy czy wybranej osoby. Jak powiedział Is
Isminah napisał:Dlatego trzeba popracować nad różnymi formami, aż znajdzie się złoty środek Rolling Eyes
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by The'shurr Czw Lut 11, 2016 1:01 pm

nie wiem jak u was, u mnie jeśli postać mg jest zwykłą postacią, którą rpi na codzień, to nie może być op, jest na równi ze wszystkimi. Inna sprawa to npce i bossy Smile Ale zazwyczaj jak prowadzę event, to wykluczam swoją postać z eventu, żeby takich akcji uniknąć.
The'shurr
The'shurr
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 364
Join date : 01/02/2016
Skąd : Łódź/Gdańsk

http://wareczka.deviantart.com/

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Czw Lut 11, 2016 1:02 pm

The'shurr napisał:nie wiem jak u was, u mnie jeśli postać mg jest zwykłą postacią, którą rpi na codzień, to nie może być op, jest na równi ze wszystkimi. Inna sprawa to npce i bossy Smile Ale zazwyczaj jak prowadzę event, to wykluczam swoją postać z eventu, żeby takich akcji uniknąć.

Nie zawsze się da tego uniknąć Shurri, ale tu jest dużo racji. Dlatego też dobrze jest kiedy jest dwóch GMów, którzy sobie pomagają i razem to prowadzą.
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 1:06 pm

Sorry zim, na twoim evencie owszem byl porządek. Musiałam wyjść wcześniej ale z tego co widziałam i potem się dowiedziałam fabuła byla przejściem z a do b, rolowabiem po drodze i zebraniem jednego itemku. Dziękuję za taki wątek główny.
Pozatym gm nie może być stronniczy zim. Tym zdaniem pogrzebales sobie w moich oczach dobra opinie o sobie : )
Ale zgadzam się ze gm ma robić wszystko dla dobra fabuły.
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Isminah Czw Lut 11, 2016 1:07 pm

Ale...Co ma do tego wątek główny?
Isminah
Isminah
Smuggler
Smuggler

Liczba postów : 173
Join date : 24/12/2015
Age : 25
Skąd : tak

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 1:08 pm

A to że system którego bronicie wymusza takie fabuły. Przyjdź zabierz zroluj
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Isminah Czw Lut 11, 2016 1:10 pm

Ja nie bronie tego systemu, ani nie atakuje. Trzymam się lore'u, a dla mnie rolle były tylko dodatkiem, który bądź co bądź, spowalniał przebieg eventu.
Isminah
Isminah
Smuggler
Smuggler

Liczba postów : 173
Join date : 24/12/2015
Age : 25
Skąd : tak

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Czw Lut 11, 2016 1:10 pm

Elis, w którym miejscu stwierdziłem, że GM ma być stronniczy dla wybranych osób? GM ma trzymać stronę fabuły - o to mi chodziło. Poza tym nie ma co porównywać krótkiego eventu pobocznego do wątku głównego... Zupełnie inaczej bym to rozwiązał w takiej sytuacji. I tu nie było ani słowa o rollach, które miałyby być niezbędną częścią fabuły...
Czytanie ze zrozumieniem Wink I bardzo proszę Elis, nie rób ze mnie nie wiadomo kogo...
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Bobik Czw Lut 11, 2016 1:14 pm

Czasem roll jest nieodzowny. Ale moim zadaniem - a nie mam żadnego doświadczenia z systemami rolli jak i RP czy RPG- sparawdzi on się przy pojedynkach 1 na 1 itp. A wątek główny gdzie trzy osoby rzucają kostkami a reszta patrzy i się wku*wia ?
Powinno to być inaczej. 1 roll na zasadzie orzeł czy reszka i wygrywają Cienie albo Tarcza. A jeśli było z góry założone kto wygrywa, to użycie rolla miało chyba tylko na celu udowodnić jego nieprzydatność.


Ostatnio zmieniony przez Bobik dnia Czw Lut 11, 2016 1:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Bobik
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 756
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 1:14 pm

Zacytowałala bym ale jestem na komórce. Napisałeś że gm ma być stronniczy, teraz dodałeś ze ma trzymać stronę fabuły : )
Z tym stwierdzeniem się zgadzam.
Pozatym co do rozwiązywania w inny sposób. .. nie wiem, widziałam cię w akcji tylko raz narazie nie wiem na co cię więcej stać : )
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Czw Lut 11, 2016 1:25 pm

Zim napisał:Powinien być stronniczy - owszem. Ma działać dla dobra fabuły, a nie dla zabawy czy wybranej osoby.

Proszę Elis, tu masz cały cytat
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Elisas Czw Lut 11, 2016 1:33 pm

Zim napisał:
Zim napisał:Powinien być stronniczy - owszem. Ma działać dla dobra fabuły, a nie dla zabawy czy wybranej osoby.
mhm ... to że ty masz w głowie ułożony myślowy proces , nie znaczy ze każdy ma ... dla mnie to są dwa zdania , mówiące o dwóch sprawach Smile
1.Zdanie ze Gm powinien byc stronniczy 
2. Ze ma działac dla dobra fabuły

GM moze robic obie te rzeczy - i byc stronniczy i działać dla dobra fabuły . Nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze powinien być stronniczy .
Ty zaś te dwa zdania , zaprewne uważasz za cos w desen " powinnien byc stronniczy dla dobra fabuły " -> stawia na moj rozum sprawe zupelnie inaczej Smile

Pozatym Zim nie ciśnij mi -> ja mowie szczerze co mi sie nie podoba -> i dostaje "po mordzie" że robie z ciebie niewiadomo kogo. Shurii ma racje , ze szczerzu ludzie maja przejebane Smile
Elisas
Elisas
Jedi
Jedi

Liczba postów : 238
Join date : 15/12/2015
Age : 29
Skąd : Prylandia

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 10 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 10 z 19 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach