Tarcza Republiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

+10
Sallaros
Bobik
Elisas
Zim
Ansarras
Guas'ol Dar'Amdu
Maginia
Kamzo
Skoltus
Eliphas
14 posters

Strona 4 z 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sro Sty 20, 2016 11:16 pm

Uprzedzając pytania - nie powiem czym jest Dyrektywa 19.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Skoltus Sro Sty 20, 2016 11:18 pm

A można się domyślać ? Bo chyba już wiem Smile
Skoltus
Skoltus
Agent

Liczba postów : 677
Join date : 25/02/2015
Age : 30
Skąd : Dworzec Lublin

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Eliphas Sro Sty 20, 2016 11:19 pm

A kto ci mordeczko zabroni domyslow?Very Happy
Eliphas
Eliphas
Zarząd Tarczy
Zarząd Tarczy

Liczba postów : 656
Join date : 06/08/2015
Age : 35
Skąd : WWA

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Sallaros Sro Sty 20, 2016 11:22 pm

mam podejrzenie ze to warianca order 66 ;-;
Sallaros
Sallaros
Admin
Admin

Liczba postów : 696
Join date : 09/02/2015
Skąd : Alderaan

https://tarczarepubliki.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Ansarras Pią Sty 22, 2016 12:58 am

Ansarras
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 26

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Pią Sty 22, 2016 9:01 am

Panie i panowie chciałem podziękować za wczorajszy event z dwóch powodów:
1) FREKWENCJA - niepamiętam kiedy ostatnio na evewncie RP było tyle osób.
2) ZAJEBISTOŚĆ - w tej gildii (tylko w tej gildii) brałem udział w wielu eventach RP. Lepszych, gorszych. Ale ten... dzięki waszym decyzją (których szczerze mówiąc nie przewidziałem Razz) był chyba najlepszym eventem.

No i teraz Col jest w nieciekawym położeniu. Wie, że Sall ma 100% poparcie w Tarczy, z drugiej dowiedziała się, że to najprawdopodobniej Sall zabił Ansa. Najprawdopodobniej bo w sumie... na 100% nie wie, że Sallaros i Lalka to jedna i ta sama osoba.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Bobik Sob Sty 23, 2016 8:04 am

Zim, fajnie się to czyta.
Bobik
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 756
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 8:29 am

Właście Zim przeczytałem całość. Nie czyta się tego fajnie. To się czyta samo. Jest super napisane i ma mega klimat. Fajny pomysł z językiem drida, ale trochę potrzebowałem przyzwyczaić oczy aby to w locie mogły czytać bez zastanowienia co to za litera Wink

Ciekawi mnie jak Sithowie mogą żyć na planecie, na której jest tajna Akademia Jedi - tzn, że Jedi na to pozwolili.

Poniźżej się zapewne czepiam ale co przykuło moją uwagę:
- atak na świątynię był chyda dawniej niż 13lat temu względem naszej akcji
- lecznica? punkt medyczny
- czerwona błyskawica? ach ten Lord Sithów jest wyjątkowy Smile

P.S. Imię dziewczynki wybrane z klasą. Najbardziej z całej historii podoba mi się wizja narodzin. By the way Ayla nie boi się tak robić w konia Fikaliona...
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Ansarras Sob Sty 23, 2016 9:36 am

Col są czerwone błyskawice. Nawet z tego co pamiętam jeden z Mistrzów Jedi e okresie schyłku potrafił takie wytworzyć.
Ansarras
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 26

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Ansarras Sob Sty 23, 2016 9:38 am

Ansarras
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 26

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 9:38 am

Ansarras napisał:Col są czerwone błyskawice. Nawet z tego co pamiętam jeden z Mistrzów Jedi e okresie schyłku potrafił takie wytworzyć.
Nie zrozumiałeś mnie - wiem, że takie są ale są bardzo rzadkie. Stąd zakładam, że ten cały Lord Sithów jest kimś wyjątkowym.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Sob Sty 23, 2016 12:16 pm

Błyskawice zmieniają kolory w związku z stroną mocy. Niektórzy Jedi (zwłaszcza szarzy) są w stanie wytworzyć zielone błyskawice. Początkowi Sithowie wytwarzają niebieskie, ktoś kto już powoli oddaje się ciemnej stronie tworzy fioletowe, ktoś bardzo zagłębiony w ciemną stronę tworzy czerwone a ktoś całkowicie oddany ciemnej stronie tworzy czarne. Fikalion jest bardzo oddany ciemnej stronie, stąd ta jego "wyjątkowość" i owszem jest na swój sposób wyjątkowy. Nie chcąc igrać z "Lore" nie stworzyłem go postacią w Mrocznej Radzie, ale myślę, że spokojnie by się tam nadał. Taki wielki nemezis Zima i wszystkich Jedi. No i ten klimat szpiegowski, który lubię - musiałem mu go nadać.
Co do Sithów "żyjących" na planecie to nie prawda. To była misja nawiązująca notabene do eventu z mojej impowej gildii.
Jeśli chodzi o ułożenie w czasie ja to mam ułożone zgodnie z Wookiepedią. Plądracja Coruscant miała miejsce zaraz przed Traktatem Coruscańskim, bo w trakcie Alderaanśkiej konferencji pokojowej. Akcja Cienia Revana odgrywa się pod koniec 13 roku po Traktacie, nawet inwazja Zakuul jest jeszcze w tym roku Wink
link do mojej osi czasu
Lecznica? To była podpowiedź Sall na TS'ie Very Happy
Imię dziewczynki było wymyślone, a dopiero potem wymyślałem do niej fabułę po tym, jak dowiedziałem się, co ono oznacza. Chciałem koniecznie zawrzeć frazę "rud", bo jest ruda, postać początkowo nawet nie miała na celu RP. Ów wypadek Zima (wynikający z mojego błędu IC w RP) spowodował, że musiałem szybko wymyślić dla Rud tło fabularne i ją wprowadziłem do RP. Potem uznałem, że poszukam znaczenia tego imienia i wyszło, że w Proto-Basic "rud lin" można dosłownie przetłumaczyć jako "rue it", czyli na nasze "żałować tego". Taka anegdota.
Czy Ayla się boi? To postać tak tajemnicza, że ja sam jej nie rozumiem...
link do opisu Ayli

No i dziękuję za pochwały Very Happy zastanawiałem się, czy komukolwiek będzie się chciało to czytać.
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 12:24 pm

I w ten sposób linia czasowa Tarczy Republiki osiągnęła punkt zaczepienia HAHAHA

Z tego co kajarze to nawet Imperator w chapter 3 Knight story nie używa czarnych błyskawic więc to chyba nie dokońca jest powiązane z znajomością Mocy i ciemnej strony.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Sob Sty 23, 2016 1:27 pm

Nie mam pojęcia, ja tylko mówię, co czytałem.

Czyli mam rozumieć, że do tej pory nie udało się wam zlokalizować w czasie akcji? Razz

EDIT: Dla osób, które mają trudność z kodem MT-7Z:

1 = I
2 = Z
3 = E
4 = A
5 = S
7 = T
8 = B
0 = O
96 = %
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 1:35 pm

Zim napisał:Nie mam pojęcia, ja tylko mówię, co czytałem.
To jest nas dwóch.


Zim napisał:Czyli mam rozumieć, że do tej pory nie udało się wam zlokalizować w czasie akcji? Razz
Tak. W momencie kiedy akcja Epizodu 1 nabrała rumieńców (jakoś pod koniec) próbowałem się za to zabrać. Ale nie zdołałem dopasować jednoznacznego czasu do już istniejących kart postaci (jak np. atak Sithów na Tython u Salla, który sugeruje, że Sall był młody podczas ataku akcji z dodatku Shadow of the Revan)
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Bobik Sob Sty 23, 2016 1:38 pm

J4 T4M N13 M4M PR08L3MU
Bobik
Bobik
Jedi
Jedi

Liczba postów : 756
Join date : 02/04/2015
Skąd : Pl

https://www.facebook.com/Stefaniak.Mikolaj

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 1:41 pm

J4 JU2 T32 N13.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Sob Sty 23, 2016 1:42 pm

Col'sheer'ee napisał:To jest nas dwóch.
Czyli też tego nie rozumiesz, czy też coś czytałeś?

Col'sheer'ee napisał:Tak. W momencie kiedy akcja Epizodu 1 nabrała rumieńców (jakoś pod koniec) próbowałem się za to zabrać. Ale nie zdołałem dopasować jednoznacznego czasu do już istniejących kart postaci (jak np. atak Sithów na Tython u Salla, który sugeruje, że Sall był młody podczas ataku akcji z dodatku Shadow of the Revan)

Tutaj jest odnośnik do wydarzeń z roku 13 ATC jakby ktoś potrzebował to sprawdzić - http://starwars.wikia.com/wiki/3640_BBY

4L3 W13C13, 23 K0D M7 R02UM13 1C 7YLK0 21M?
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 1:47 pm

Może nie okrawaj do 'tylko Zim', ale faktycznie w Tarczy nikt poza Zimem może go nie znać.

Obaj korzystamy z tego co przeczytaliśmy i tworzymy NASZ kanoniczny świat.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Sob Sty 23, 2016 1:48 pm

Col'sheer'ee napisał:Może nie okrawaj do 'tylko Zim', ale faktycznie w Tarczy nikt poza Zimem może go nie znać.
Zasadniczo do tego to się sprowadza.

Col'sheer'ee napisał:Obaj korzystamy z tego co przeczytaliśmy i tworzymy NASZ kanoniczny świat.
W pewnym sensie tak, ważne, żeby się nawzajem rozumieć i dogadywać.
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 2:14 pm

No dobra... zapraszam do lektury krótkiego opowiadania... taki smaczek przed częścią 5, którą opublikuję wieczorem. Po krótce: ROZTERKI wracają.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Zim Sob Sty 23, 2016 2:26 pm

Chyba muszę doczytać, co się działo przed moim przybyciem do Tarczy. Ciekawe to, czekam na więcej! Smile
Zim
Zim
Jedi
Jedi

Liczba postów : 269
Join date : 02/01/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 2:29 pm

A zapraszam do lektury:) Trochę tego było. Takie podsumowanie czterech Epizodów jest w w tym opowiadaniu. Ale to tylko streszczenie.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Ansarras Sob Sty 23, 2016 9:03 pm

Skol Crying or Very sad
wiem, że o tylko gra, ale to wczorajsze było poruszające
Ansarras
Ansarras
Sith
Sith

Liczba postów : 695
Join date : 01/03/2015
Age : 26

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Col'sheer'ee Sob Sty 23, 2016 9:23 pm

Faktycznie... bardzo fajny tekst... a event musiał być bardzo uczuciowy.

Tylko jestem skołowany. Nie rozumiem jednego: raz jest mowa, że Cienie odpowiadają przed Radą Pierwotnej Wiedzy, innym razem Najwyższej Rady Jedi - możemy to uściślić? Bo albo Rada Jedi o Cieniach nic nie wie (z wyjątkiem tych mistrzów co są w Radzie Pierwotnej Wiedzy), albo wiedzą.
Col'sheer'ee
Col'sheer'ee
Strażnik Holocronów
Strażnik Holocronów

Liczba postów : 1206
Join date : 14/02/2015
Age : 39
Skąd : Nar Shaddaa

Powrót do góry Go down

Epizod V (Republika) - DYSKUSJE - Page 4 Empty Re: Epizod V (Republika) - DYSKUSJE

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 4 z 19 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach