Tarcza Republiki
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

"Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith.

3 posters

Go down

"Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith. Empty "Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith.

Pisanie by Isminah Czw Gru 31, 2015 3:47 pm

---WSTEP---

Cześć! Napisałem ten "poradnik", głównie z nudy, ale za cel obrałem sobie możliwe "douczenie" ludzi chcących zostać wcielonymi w nasze szeregi, ale nie posiadający doświadczenia w odgrywaniu roli Jedi/Sitha. Moje wypociny opieram na kilku artykułach, własnej wiedzy, no i tym podobnym...Mam nadzieję, że przypadnie do gustu, bo spędziłem nad tym trochę czasu, a nuż się komuś spodoba, a być może i przyda. No to co, miłej lektury!

---JEDI---

Nie ma emocji - jest spokój.
Nie ma ignorancji - jest wiedza.
Nie ma pasji - jest pogoda ducha.
Nie ma chaosu - jest harmonia.
Nie ma śmierci - jest Moc.


--KIM SĄ JEDI?--

JEDI to starożytny zakon (powstały ok. 25 000 BBY) skupiający w swej hierarchii istoty wrażliwe na moc, czyli o "nienaturalnym" stężeniu Midichlorianów. Czym są te midichloriany? Są to nanoorganizmy, które występują w każdym żywym organiźmie, co z kolei umożliwia im odczuwanie otaczającej ich z wszech stron Mocy.

--PODSTAWOWE INFORMACJE O JEDI--

Nauki Jedi traktują przede wszystkim o spokoju ducha, panowaniem nad swoimi emocjami. Dlaczego jest to tak ważne?  Ciemna strona mocy bardzo kusi, a nie jest wcale tak trudno ulec jej pokusom, wystarczy okazywać pewne emocje, które powoli prowadzą w jej kierunku. Jaką rolę więc odgrywa zakon? Głównym zadaniem Jedi jest utrzymywanie pokoju w Galaktyce.
Wracając do emocji. Najczęściej to właśnie adepci, zwani również młodzikami (z racji tego, że werbowani są w młodym, bo dziecięcym wieku) dają się ponieść emocjom, a rolą nauczycieli w zakonie jest nauczyć ich medytacji, która jest najprostszą formą opanowania emocji u Jedi. Co wiąże się z "ograniczeniem" emocji to brak przywiązania. Rycerz Zakonu nie powinien przywiązywać się bliżej do żadnej istoty, z jednego prostego względu. Widząc, że cierpi ktoś nam bliski, zaczynamy odczuwać złe emocje - gniew, nienawiść itp. Właśnie one prowadzą do ciemnej strony mocy, której Jedi się wystrzegają, ale bywały wyjątki. (Np. Mace Windu, słynący z posługiwania się obiema stronami mocy - jest to jednak sztuka do opanowania wyłącznie przez mistrzów) Kolejnym ważnym zadaniem Jedi jest ochrona innych istot, głównie tych słabych.

-RANGI W ZAKONIE-

ADEPT/UCZEŃ/MŁODZIK  (W wieku około 5-18 lat)
Jest to pierwszy etap w szkoleniu każdego Jedi. Trwał on wiele lat, aż uznawano, że taki uczeń jest gotowy poddać się próbie i zacząć naukę u jednego z mistrzów, tym samym zostając jego Padawanem.

PADAWAN

Jest to uczeń, który podejmuje się nauk u jednego z mistrzów bądź rycerzy Zakonu. Był to etap szkolenia mający doprowadzić młodego Jedi do etapu zostania Rycerzem właśnie. Wielu Padawanów nosiło charakterystyczną fryzurę - krótko ścięte włosy, z krótkim warkoczem na tyle głowy lub też boku. Niezależnie od rangi swojego nauczyciela, Padawani zawsze zwracają się do nich per mistrz. Proces szkolenia polegał na nabieraniu doświadczenia w różnych sytuacjach. Mistrzowie zabierali swoich uczniów razem ze sobą na misje, dając swoim podopiecznym konkretne zadania na miarę ich możliwości. Nabierał w ten sposób umiejętności dyplomatycznych, czasem również bojowych. Każdy Padawan, zanim mógł awansować w hierarchii musiał przejść przez wiele trudnych prób, które polegają m.in. na:
-Sprawdzeniu znajomości Kodeksu;
-Realizowanie postanowień Kodeksu;
-Asertywność wobec pokus ciemnej strony;
Próby tak naprawdę nie działy się przed całą radą, a były to głównie wydarzenia wynikające z dotychczasowego życia Padawana. (np. śmierć bliskiej mu osoby i jego reakcja) Kiedy Rada uznała, że taki uczeń jest gotowy, pasowano go na Jedi i odcinano charakterystyczny warkoczyk.

RYCERZ

Tytuł rycerza otrzymywał każdy padawan, który zakończył etap nauki swojego mistrza i gotowy jest samodzielnie wyruszać na misje przydzielane przez Radę. Warto wspomnieć, że nie oznaczało to wcale porzucenia nauki jako takiej, a nawet dalsze zdobywanie wiedzy i dążenie do szlifowania jej. Osiągając stopień Rycerza, każdy Jedi zyskuje dostęp do zasobów Zakonu, z których może czerpać dalsze doświadczenia. Wiąże się to również z możliwością posiadania własnego padawana i wyszkoleniem go, głównie jednego, lecz zdarzały się wyjątki, gdzie Jedi mieli po kilku uczniów (np. Kyle Katarn szkolący Jadena Korra i Rosha Pennina). Stopień Rycerza jest o tyle specyficzny, że Jedi, jeżeli nie wykazuje takich chęci, nie musi zostawać w następstwie Mistrzem, a może pozostać na tym stopniu już do końca.

MISTRZ

Tytuł ten przyznawany jest wyłącznie Jedi o bogatym doświadczeniu i bardzo szerokim pojęciem o Mocy. Jest to tytuł najbardziej szanowany w Zakonie, ponieważ to właśnie z Mistrzów składa się Rada Jedi.

--MIECZ ŚWIETLNY--

-CZYM JEST MIECZ ŚWIETLNY-

Miecz świetlny to nieodłączny atrybut znacznej większości użytkowników mocy. Tysiące lat miały wpływ na wygląd i rozwój technik posługiwania się tą "elegancką bronią na bardziej cywilizowane czasy". Wśród Jedi ważnym etapem w trakcie nauki Padawana jest budowa własnego miecza. Zazwyczaj ma to miejsce w końcowych etapach, gdy mistrz uważa, że jego uczeń gotowy jest na posiadanie własnego ostrza. Warto wspomnieć o tym, że walka mieczem wcale nie jest taka prosta jak może się wydawać. W obrębie technik walk wyróżnia się kilka form, z których kilka każdy Jedi powinien znać.

-FORMY-

Forma I, podstawowa

Jest to forma, którą zna każdy wprawiony użytkownik miecza świetlnego. Opiera się ona na filozofii skupienia oraz spokoju, które przy długim i systematycznym treningu pozwalają na pełne opanowanie podstaw szermierki mieczem świetlnym, w tym elementarnych ciosów, pozycji, kontroli szybkości i skuteczności zadawania ciosów. Formy tej uczy się już młodzików, bo właśnie ona jest furtką do kolejnego etapu rozwoju w walce mieczem świetlnym. To od strony praktycznej. Od strony technicznej jest ona po prostu niezbędna. W formie tej znana jest tylko jedna technika, Shii-Cho.

Shii-Cho


Tak zwana "forma idealna", stworzona przez pierwszych użytkowników mieczy świetlnych, z czego wynika jej prostota. Jest to podstawa ataków, technik obronnych, stref trafień. Jest ona punktem wyjścia do rozwoju w sztuce walki mieczem, bo, jako ciekawostka, pierwotnym zamierzeniem tej techniki było używanie jej przy zwykłych mieczach, nie tych świetlnych.

STREFY

1 - Głowa
2 - Prawa ręka i bok
3 - Lewa ręka i bok
4 - Tułów (plecy i przód)
5 - Prawa noga
6 - Lewa noga

POSTAWA

Zanim wykonany zostanie jakikolwiek ruch, należy przyjąć odpowiednią postawę. Silniejszą nogę Jedi odsuwa delikatnie do tyłu, rękojeść miecza zostaje mniej/więcej na wysokości pasa/bioder, ostrzem pionowo. Jest to postawa oznaczająca gotowość, rozpoczęcie formy.

ATAKI

Podstawowym atakiem w tej technice jest zamach. Wykonuje się go z lewej do prawej lub na odwrót, gdzie za cel obiera się strefy 2, 3 i 4. Kolejny z nich to nieco silniejszy atak. Wyprowadza się go znad głowy, również z lewej, bądź prawej strony. Wykonywany jest w poprzek, tak jakby na przecięcie. Jego funkcją jest przede wszystkim rozbicie obrony przeciwnika. Główny cel to strefy 1 i 4. Ostatnim atakiem w tej technice jest najzwyczajniejsze dźgnięcie. Jedi wystawia miecz do przodu, często oburącz i wykonuje nim pchnięcie w przód, gdzie za cel obiera strefę 4.

OBRONA

Obroną na atak pierwszy jest najczęściej wykonanie zamachu z przeciwległej strony w odpowiednim czasie i z większą siłą niż przeciwnik. W przypadku drugiego ataku jest to cięcie w drugą stronę, od dołu, do góry. Obrona przed ostatnim atakiem jest najbardziej skomplikowana. Aby się przed nim ochronić, Jedi musi wykonać obrót mieczem zgodnie z ruchem wskazówek zegara, delikatnie odskakując.

FORMA II

"Forma pojedynkowa." Jest to odpowiedź na coraz częstszą potrzebę wykonywania bardziej zaawansowanych pojedynków jeden na jednego. Techniki formy drugiej stawiają na finezję, skuteczność i opanowanie miecza. Najpopularniejszą techniką jest Makashi, która najlepiej oddaje ideę formy drugiej. Inne techniki tej formy to Lus-Ma i Akar'io. Forma ta jest zwana też Drogą Isalamira.

TECHNIKI

Makashi

Technika ta rozwijała się wtedy, gdy najpowszechniejszymi broniami były  tak miecze świetlne, jak i saberstaffy, czy też sztylety. Charakteryzuje się płynnymi, długimi i eleganckimi  ruchami, które, w kombinacji z doskonałym szermierzem tworzą śmiertelne połączenie. Jedi używający tej techniki musi wykazywać się zręcznością nadgarstka, bo miecz przede wszystkim obracany na kształt tarczy przez co wojownik nie musi się tak bardzo wysilać zarówno w ataku jak i obronie. Technika ta została jednak porzucona z czasem, gdy pojawili się przeciwnicy używający blasterów przeciwko Jedi.

Lus-Ma

I tu nie ma w sumie co się o tej technice rozpisywać. Nie wiadomo o niej prawie nic, tylko tyle, że była powszechnie stosowana w czasach starożytnych.

Akar'io

Bardzo rzadko spotykana technika. Oznacza tyle co "Dusza smoka Akai". Jej podstawą są długie i przepełnione elegancją cięcia, akrobatyczne skoki i bazujące na obrotach miecza parowania. Postawy są otwarte. Użytkownik tej techniki sprawia wrażenie atlety, o niespodziewanej gracji i finezji.

Forma III

Wymyślono ją jako konieczność obrony przed rozprzestrzeniającymi się powszechnie blasterami, co objawia się jej charakterystyczną cechą skupiającą się na obronie i odbijaniu pocisków wylatujących z luf blasterów. Kładzie ona nacisk na szybkie i zarazem wąskie ruchy, które redukują ilość odsłoniętych miejsc na ciele Jedi. Spośród znanych technik najpopularniejszą jest Soresu.

Soresu

Charakterystyczne dla Soresu jest to, jak wygląda. Przypomina taniec wypełniony machaniem mieczem. Przystosowana głównie do celów defensywnych. Jest to technika na tyle dobra, że jest najpowszechniej przyswajana przez Jedi jako podstawowa technika ich stylu walki. Używający jej Jedi spaja się z mocą wyczekując na atak przeciwnika. Technika ta jest doskonała do odbijania pocisków blastera i broni miotanej, typu granaty. Świetnie sprawdza się też w walce bezpośredniej, do odbijania nadchodzących cięć i pchnięć od strony przeciwnika. Maksymalizuje, jak jest podkreślone, zdolności obronne użytkownika, które przy treningu są w stanie chronić całe jego ciało.

Forma IV

Będzie to ostatnia forma jaką omawiam. Robię to z racji tego, że kolejne formy nie są powszechnie przyswajane przez Jedi i zazwyczaj służą po prostu do kreacji własnego stylu lub techniki. (np. Vaapad Mace'a Windu) Forma IV powstała w celu wykorzystania potencjału płynącego z używania przez Jedi Mocy jako wspomagacza do akrobacji. Użytkownicy takiej formy stawiają na szybkość i zaczepność. Z technik najpopularniejsze są Ataru i Sokan, z czego ta pierwsza często używana jest przez użytkowników dwóch mieczy.

Ataru

Technika tak dynamiczna jak i skoczna. Wykorzystuje szybkość przeciwko sile. Kładzie nacisk na akrobatyczne zdolności i biegłą umiejętność we władaniu mieczem świetlnym. Wymaga od stosującego jej wytrzymałości i ogromnej kondycji fizycznej. Technika Ataru stawia przede wszystkim na uniki oraz celne cięcia, mające zdekoncentrować i unieszkodliwić przeciwnika. Ataru najczęściej używali Jedi wykorzystujący swoją naturalną szybkość, niski wzrost, lub giętkość (Yoda, czy też Catharscy Jedi).

-ZNACZENIE KOLORU KLINGI-

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów miecza świetlnego jest kolor jego klingi. Dla przeciętnego widza Gwiezdnych Wojen nie ma ona znaczenia, jednak w rzeczywistości wygląda to inaczej, bowiem klinga ma znaczenie. Zazwyczaj świadczy o roli posiadacza tej broni, ale niektóre kryształy potrafiły też wzmacniać część umiejętności użytkownika. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze trzymano się tej zasady. Zatem:
-Niebieski – używany głównie przez Obrońców (Guardian), odpowiedni kryształ tego koloru wzmacniał umiejętności bojowego jego posiadacza, przez co był tak uwielbiany przez Jedi, którzy skupiali się bardziej na walce mieczem niżeli na używaniu mocy.

-Zielony – używany przez tzw. Consularów. Byli to dyplomaci, skupiający sie również na użytkowaniu mocy bardziej niż na posługiwaniu się mieczem.

-Żółty – nie jest on używany przez zwykłego, przeciętnego Jedi. Był używany przez specjalną „straż”, która pilnowała, aby Jedi przestrzegali kodeksu itd. Można to zobrazować inaczej, jeżeli ktoś grał w „Assassin’s Creed” można tych Jedi porównać do Asasynów właśnie, swojego rodzaju strażników.

-Czerwony – nie był używany przez Jedi z powodu jego charakterystycznej właściwości, ponieważ wzmacnia on połączenie użytkownika z ciemną stroną Mocy.

-Fioletowy – spotykany bardzo rzadko. Najczęściej używany był przez Mrocznych Jedi. Wskazywał na to, że posiadacz broni o takiej klindze potrafił posługiwać się jasną i w mniejszym stopniu ciemną stroną (tak jak w przypadku Mace’a Windu), jednak jeżeli chodzi o Mrocznych Jedi, to ci na takim samym poziomie posługiwali się obiema stronami.

Pojawiały się też inne kolory kling, jednak te zazwyczaj są modyfikacjami, efektem obróbki kryształu w inny sposób. Najbardziej ciekawą ze wszystkich kling jest ostrze tzw. Darksabera – miecza świetlnego o nietypowym czubku, z czarnym rdzeniem i białą otoczką, oraz białymi „pęknięciami”. Nie wiadomo o nim prawie nic, poza tym, że wykradli go Mandalorianie i widziano go tylko w rękach Pre Vizsli i Dartha Maula.

---MROCZNI JEDI---

Byli zwykli Jedi, więc teraz czas na omówienie Mrocznych Jedi. Pamiętać należy, aby nie mylić ich z Sithami, bo to są zupełnie dwaj różni użytkownicy Mocy. Można powiedzieć, że to właśnie oni są prawdziwymi Jedi, bo ci z założenia powinni dążyć do zrozumienia mocy, a jednak dalej obawiają się tej drugiej strony, dającej potęgę. Gdy Jedi kierują się umysłem, to nie wystarczy, bowiem, aby ogarnąć Moc należy skupić się z taką samą wagą na emocjach i korzyściach z tego płynących. W skrócie więc: Mroczni Jedi są mistrzami mocy, wiedzą o niej wiele z własnego doświadczenia. Najbardziej rozpoznawalnym, Mrocznym Jedi był Revan.

Zadałeś mi Bracie pytanie, co różni Jedi i Mrocznego Jedi? Gdybym chciał być wierny swoim przekonaniom i naukom Krath, to odpowiedziałbym po prostu, że nic. Że wszak tylko tego, kto podąża Mroczną Ścieżką można nazwać prawdziwym Jedi, czyli imieniem tego, kto świadomy Mocy realizuje się w pełni poprzez Nią, biorąc Ją taką jaką jest w całości, a nie tylko w części. Moc jest bowiem siłą ducha i umysłu, ani sam rozum, ani same uczucia nie oddadzą Jej istoty. Lecz rozumiem, że Twoje pytanie dotyczy różnicy między Uczniami Mocy, a tymi którzy zagrabili dla siebie zaszczytne miano Jedi i dzisiaj przemierzają Galaktykę pogrążeni w niewiedzy, której nauczają jako ostatecznej prawdy. Otóż w tym wypadku różnica jest taka, że oni widzą jedynie to, co chcą zobaczyć i co pozwala im dojrzeć ich strach. Mówią o Nas Mroczni, bowiem bez światła swoich dogmatów nie są w stanie wydobyć z mroków niewiedzy, tego co my wyczuwamy po omacku. Mówią o Nas Mroczni, ponieważ jądro jestestwa, z którego czerpiemy prawdę ostateczną, jest dla nich jedynie Mrokiem. Bowiem to nie My musimy obawiać się ciemności, ale oni, którzy widzą w niej jedynie potwory...

---SITHOWIE---

Pokój jest kłamstwem, jest tylko pasja;
Przez pasję, zyskuję siłę;
Przez siłę, zyskuję potęgę;
Przez potęgę, zwyciężam;
Przez zwycięstwo, moje łańcuchy zostaną zerwane;
Moc mnie wyzwoli.


--JAK POWSTALI?—
Początki Sithów sięgają starożytności, wtedy jeszcze, gdy Republiką rządzili Jedi, a było to państwo nieskorumpowane i sprawiedliwe. Datuje się, że mniej więcej w latach 7.000 BBY pojawił się pierwszy Mroczny Lord – Ajunta Pall. Był mistrzem Jedi, który razem z trójką innych chciał odtworzyć światy zniszczone po Pierwszej Wielkiej Schiźmie. Rada odsunęła ich od zakonu. Z racji tego, Pall razem ze swoimi towarzyszami osiadł w przestrzeni, w której dominowała rasa Sithów. Ich władcy uznali Jedi za bogów, dzięki czemu łatwo było im dojść do władzy, co poskutkowało tym, że to właśnie Ajunta Pall ogłosił się pierwszym Mrocznym Lordem Sith. Ze swoimi kompanami utworzył nowy kult, który poświęcał się ciemnej stronie Mocy, który wykorzystywał w pełni jej potencjał. Członkowie ów kultu dążyli do uwolnienia Mocy w takiej formie, aby osiągnąć potęgę absolutną.

---KONIEC---

Na pewno będę to rozbudowywał, jednak uznałem, że tyle informacji jako nakierunkowanie dla każdego zaczynającego swoją przygodę z RP w Star Wars powinno być odpowiednie. Czerpałem je z własnego doświadczenia, strony Bractwa Sith, Wookiepedia oraz wsparłem się serią „Holocron” Dakanna, na youtube. Nie liczę, że dostanę za to jakieś brawa, czy coś, napisałem to po prostu z nudy, z myślą, że komuś się może przydać, przynajmniej jako wzorzec do wykreowania własnej postaci.

Będzie poprawiane i modyfikowane z czasem.
Isminah
Isminah
Smuggler
Smuggler

Liczba postów : 173
Join date : 24/12/2015
Age : 26
Skąd : tak

Powrót do góry Go down

"Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith. Empty Re: "Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith.

Pisanie by Talym Pon Lip 18, 2016 3:28 am

Bardzo ciekawy, pomocny i fajnie napisany poradnik, Is Smile
Talym
Talym
Admin
Admin

Liczba postów : 332
Join date : 15/04/2016
Age : 25
Skąd : Słupsk

Powrót do góry Go down

"Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith. Empty Re: "Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith.

Pisanie by Thorwyn Sob Gru 03, 2016 8:17 pm

1. Mistrzem można zostać także przez wytrenowanie go do stopnia Rycerza oraz niekiedy można go samemu mianować (Jorus C'baoth na przykład)
2. Lus-ma powinno być albo wywalone, albo co najmniej nie pod Formą II - nie ma żadnych dowodów na to że jest to część tej formy.
3. Nie rozumiem zdania "kolejne formy nie są powszechnie przyswajane przez Jedi i zazwyczaj służą po prostu do kreacji własnego stylu lub techniki". Forma V, czyli Shien czy Djem So nie były podobne do żadnego z poprzednich stylów (może Shien jedynie trochę do Soresu) i były pełnoprawną formą. Forma VI to amalgamacja 5 poprzednich, ale również konkretny styl. Dopiero Forma VII to był grunt doświadczalny, który początkowo obejmował tylko Juyo, a dopiero później zmodyfikowano tam Vapaad. Większość Jedi miała swój indywidualny styl walki, ale te 7 form było ściśle ustalonych i generalnie te osobiste style tworzyło się "pomiędzy" nimi.
4. Nie wiem czy styl Akar'io to twór tej gildii, czy parodia Agar.io ale nigdy nie było o nim żadnej wzmianki z tego co wiem Razz
5. "odpowiedni kryształ tego koloru wzmacniał umiejętności bojowego jego posiadacza" - tylko niektóre kryształy potrafiły "wzmacniać" atrybuty ofensywne i tylko miecza, a nie użytkownika, chyba że trafi się rzadki przypadek kryształu "dostrojonego", to tylko wtedy.
6. "Czerwony – nie był używany przez Jedi z powodu jego charakterystycznej właściwości, ponieważ wzmacnia on połączenie użytkownika z ciemną stroną Mocy." - czerwonych kryształów praktycznie nie spotykało się naturalnie, Sithowie tworzyli swoje miecze z kryształami syntetycznymi, które najczęściej przybierały ten właśnie kolor. Jedi z drugiej strony najczęściej mieli naturalne niebieskie i zielone, spotykane na Ilum.
7. Inne kolory miecza nie były "obróbkami" kryształów od wcześniejszych - istniały kryształy naturalne o innych kolorach np. srebrny Ogień Durinda Corrana Horna czy brązowy kryształ Lowbacci, który wyciągnął z projektora XD
8. "Jedi powinni dążyć do zrozumienia mocy" - Do zrozumienia tak, do używania Ciemnej Strony niekoniecznie, nie trzeba być palącym żeby rozumieć że to szkodzi
9. Revan był Mrocznym Jedi tylko przez ułamek swojego życia, najpierw był Jedi, potem w miarę Wojen Mandaloriańskich powoli skłaniał się ku Ciemnej Stronie, a nad Malachorem V w końcu pokazał swoją mroczną część. Zaledwie kilka miesięcy później został Sithem, potem znowu Jedi, potem Szarym Jedi, a potem się rozdwoił i nie był ani Sithem ani Jedi ani nawet niczym pomiędzy. (Można powiedzieć że był poza skalą)
10. Ajunta Pall nie został Lordem Sithów od razu, a swoją drogą nie ma nic o tym że chciał odbudować światy po PWS, która swoją drogą miała miejsce prawie 20 000 lat wcześniej. On z paroma znajomymi zaczął praktykować części Ciemnej Strony i w końcu to rozpętało wojnę, a pod koniec ten odłam Jedi musiał uciekać. W końcu trafili na Korriban i rasę Sith i tam nazwali się Lordami Sithów, z Pallem jako szefem.
Poza tym mi wszystko pasi Very Happy
Thorwyn
Thorwyn

Liczba postów : 26
Join date : 30/10/2016
Age : 26

Powrót do góry Go down

"Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith. Empty Re: "Poradnik" dla początkujących w klimatach Jedi/Sith.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach